Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών [4ος όμιλος] Αστέρας Ιτέας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

Ο κυπελλούχος Φωκίδας νίκησε 2-0 εντός έδρας και συνεχίζει την πορεία του στο κύπελλο Ερασιτεχνών.

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας προκρίθηκε σήμερα (25/4) ο Αστέρας Ιτέας. Η ομάδα της Φωκίδας νίκησε τον κυπελλούχο Λάρισας, Οικονόμο Τσαριτσάνης με 2-0 εντός έδρας για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου και συνεχίζει στο θεσμό.

Όπως αναφέρει το starsports, η ομάδα του Κώστα Λίβα ήταν καλύτερη, ειδικά στο 2ο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Αρκουμάνης. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε επίσης στις καθυστερήσεις του ματς ο Γεωργουσόπουλος.

Στο 18΄ οι Θεσσαλοί είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν, όμως ο Χάμος έστειλε την μπάλα άουτ σε εκτέλεση πέναλτι.

Το επόμενο παιχνίδι του Αστέρα θα είναι και πάλι στην Ιτέα με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου την Τετάρτη 9 Μαΐου.