Νίκη του ΑΣ Βέροια στο φιλικό με τον συντοπίτη Φίλιππο (vid)

Φιλικός αγώνας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 26 Σεπτεμβρίου στο Φιλίππειο Γυμναστήριο μεταξύ των δυο ομάδων που αγωνίζονται στην Α1 Γυναικών, του Φιλίππου Βέροιας και του ΑΣ Βέροια 2017.

Όπως αναφέρει το verianet, το αγωνιστικό ενδιαφέρον επικεντρώθηκε στο πρώτο ημίχρονο όπου οι δυο ομάδες έκαναν την πρώτη τους εμφάνιση επί γηπέδου, με το κοινό που παρακολουθούσε να τις καλωσορίζει με ένα ζεστό χειροκρότημα.

Η Βέροια 2017 ήταν καλύτερη στην επίθεση και διατήρησε τον ίδιο ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και ο Φίλιππος Βέροιας, παρόλο που προσπάθησε να αντεπεξέλθει, δεν τα κατάφερε.

Για την ιστορία, το α’ ημίχρονο έληξε 8-9 υπέρ της Βέροιας 2017 και το β’ ημίχρονο με τελικό σκορ 10-21.

Υπενθυμίζουμε πως η αγωνιστική της Α1 γυναικών ξεκινάει στις 13 Οκτωβρίου όπου η ομάδα του Φιλίππου θα παίξει με την HONDA Πανόραμα και η Βέροια 2017 θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΟΚ.

Οι δυο ομάδες θα βρεθούν ξανά αντίπαλες στο γήπεδο στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής στις 27 Οκτωβρίου με γηπεδούχο τη Βέροια 2017.

πηγή βίντεο : Verianet.gr