Διαγόρας Δρυοπιδέων και Παγκράτι έγραψαν ιστορία!

Το Παγκράτι και ο Διαγόρας Δρυοπιδέων έγραψαν μια “χρυσή” σελίδα στην ιστορία τους, καταβάλλοντας Ανατόλια και Καβάλα αντίστοιχα και τώρα προετοιμάζονται για τις μεγάλες γιορτές τους με Παναθηναϊκό και ΑΕΚ.

Όπως αναφέρει το basketa, η ομάδα από το Αιγάλεω υποδέχτηκε την Καβάλα και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 90-69, σε μια αναμέτρηση στην οποία είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια και στο τελευταίο 5λεπτο ανέβασε… στροφές, φτάνοντας στην άνετη νίκη. Έτσι, θα υποδεχτεί την κάτοχο του τίτλου, ΑΕΚ, την ερχόμενη Τετάρτη (03/10) στο κλειστό του Αιγάλεω.

Όσον αφορά το Παγκράτι, πήρε μια σπυοδαία πρόκριση, επικρατώντας του Ανατόλια με 85-78, στο κλειστό του Μετς. Οι «ροσονέρι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων έφτασαν στη νίκη-πρόκριση, και πλέον ετοιμάζονται να υποδεχτούν τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ.