Ο Μπακασέτας είχε άλλη άποψη για την τύχη της ΑΕΚ! (βαθμολογία)

Η ΑΕΚ ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά χρειάστηκε ένα γκολ στο 90′ για να αποφύγει την ήττα (1-1) από τον Ολυμπιακό.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να τη… σκοτώσει μετά το 0-1 ή στο 94′ με τον Φετφατζίδη. Τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τα πάντα σε ένα ντέρμπι που μάλλον είχε νικητή τον… ΠΑΟΚ.

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός είχε την κατοχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, κυρίως γιατί πίεσε ψηλά την ΑΕΚ και δεν της επέτρεψε να κρατήσει την μπάλα. Οι παίκτες του Ουζουνίδη, όμως, σταδιακά πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης κι έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 14ο λεπτά. Ο Λιβάγια σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά ο Γιαννιώτης έκανε ωραία απόκρουση στην αριστερή του γωνία. Όσο ο χρόνος κυλούσε η πίεση της ΑΕΚ μεγάλωνε με την άμυνα του Ολυμπιακού να αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

το φιλμ του αγώνα στο onsports.gr

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης (77′ Μπογέ), Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Σιμόες, Γαλανόπουλος (60′ Μοράν), Γκάλο, Κλωναρίδης (50′ Γιακουμάκης), Μπακασέτας, Λιβάγια.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Γιαννιώτης, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά, Φορτούνης (82′ Τουρέ), Χριστοδουλόπουλος (74′ Φετφατζίδης), Ποντένσε, Χασάν (85′ Γκερέρο)