Νίκη στο τέλος για τον Ολυμπιακό με αυτό που ξέρει καλά να κάνει ο Μάνος!

Το ματς με τον Απόλλωνα όδευε προς το τέλος του και το 0-0 πλησίαζε για τον Ολυμπιακό, όμως ο Δημήτρης Μάνος δήλωσε παρών!

Ένα γκολ του Δημήτρη Μάνου στο 90ο λεπτό έλυσε τον «Γόρδιο δεσμό» για τον Ολυμπιακό, ο οποίος επικράτησε με μεγάλη δυσκολία 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πέδρο Μαρτίνς κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες, στις εντός των τειχών υποχρεώσεις τους, βάζοντας τέλος σ’ ένα σερί τριών αρνητικών αποτελεσμάτων. Πάντως, το «συγκρότημα» του Πειραιά αντιμετώπισε πολλές δυσκολίες κόντρα στην πολυπρόσωπη άμυνα της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», η οποία παρέμεινε χωρίς πόντο στο πρωτάθλημα.

Ο «χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Δημήτρης Μάνος, σκοράροντας στο 90ο λεπτό του αγώνα λυτρώνοντας την ομάδα του, η οποία για μία ακόμα φορά, παρουσίασε πρόβλημα στην γραμμή κρούσης. Έτσι, ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, φτάνοντας στους 16 βαθμούς.