Α Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών - Α-Β-Γ Εθνική

Στο +6 στην κορυφή ο ΠΑΟΚ, πέρασε δεύτερος ο Άρης (βαθμολογία 14ης αγωνιστικής)

Νικητής στο ντέρμπι κορυφής αναδείχτηκε ο ΠΑΟΚ, που χάρη στο γκολ της Κακαμπούκη στο 76′ έκαμψε την αντίσταση των Τρικάλων.

Με αυτή τη νίκη ο “δικέφαλος” αποσπάστηκε έξι βαθμούς στην κορυφή, έχοντας πλέον διώκτη τον Άρη που δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Προοδευτικής Περάματος και να προσπεράσει έτσι την ομάδα της Θεσσαλίας.

Στα άλλα ματς, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Τράγου στο 81′, ο Ατρόμητος έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΛ ενώ οι Ελπίδες Καρδίτσας χρειάστηκαν ένα γκολ της Τσούκα στο 90ο λεπτό για να πάρουν τη νίκη κόντρα στον μαχητικό Εργοτέλη.

Τέλος στην Αγία Παρασκευή, η τοπική ομάδα δυσκολεύτηκε για 40 περίπου λεπτά από την ουραγό Πανσερραϊκή αλλά χάρη σε ένα άκρως αποτελεσματικό δεύτερο μέρος, έφτασε στο ευρύ 4-1.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Ελπίδες Καρδίτσας – Εργοτέλης  2-1 (31′ Καπαρέλη, 90′ Τσούκα / 83′ Παχάκη)

Ατρόμητος – ΑΕΛ  1-0 (81′ Τράγου πεν)

Άρης – Προοδευτική Περάματος  3-0 (21′-41′ Διμιτρίεβιτς, 45′ Κοκοβιάδου)

Αγία Παρασκευή – Πανσερραϊκή  4-1 (32′ Καμαριανού, 44′ Μπρασιούλη, 49′ Γούλια, 70′ Ανδρινοπούλου / 42′ Μπιζεργιαννίδου πεν)

ΠΑΟΚ – Τρίκαλα 2011  1-0 (76′ Κακαμπούκη)

11 Πανσερραϊκή 3

*ΠΑΟΚ, ΑΕΛ, Τρίκαλα 2011, Άρης, Πανσερραϊκή και Προοδευτική Περάματος έχουν από ένα ματς λιγότερο