Μια ακόμη μεγάλη νίκη για τη Λαμία και όλο και πιο κοντά στη σωτηρία!

Πολύ μεγάλη νίκη για τη Λαμία, η οποία με ανατροπή νίκησε την ΑΕΛ στο ΔΑΚ με σκορ 2-1.

Σε ένα κακό πρώτο μέρος για τους Ρουμελιώτες, οι Θεσσαλοί κατάφεραν στην πρώτη τους επίσκεψη να προηγηθούν, όμως η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους. Κατ’ αρχήν ισοφάρισαν μετά από 10 λεπτά, πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού και με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Λαμία είχε τον πρώτο λόγο, δημιούργησε φάσεις και σε μία εξ αυτών πήρε κεφάλι στο σκορ.

Μετέπειτα έχοντας τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, δεν άφησε σε καμία περίπτωση του φιλοξενούμενους να απειλήσουν.

Έτσι ο ΠΑΣ Λαμία έχοντας 27 βαθμούς πλέον, είναι μια ανάσα από την παραμονή στη Μεγάλη Κατηγορία.

το φιλμ του αγώνα στο speaker.gr

Λαμία (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, Δημούτσος (40’ λ.τ Μπλάζιτς), Πίτι (70’ Βασιλαντωνόπουλος), Ασούμπρε, Καραμάνος (88’ Τσούκαλος), Μπερτόλιο

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Ζίζιτς, Καρανίκας (84′ Ζίβκοβιτς), Νούσιος (66’ Σικάβκα), Μπέρτος, Σεσέροβιτς (60’ Μπαργκάν), Νούνιτς, Γκοϊκοβιτς, Φατιόν