Κατηγορίες

Ξανά πλήρης δράση σε Β και Γ Ερασιτεχνική στην Ημαθία (pregame 16/3)

Έπειτα από δύο εβδομάδες, Β και Γ Ερασιτεχνική θα διεξαχθεί σε πλήρη δράση σε όλους τους ομίλων αμφότερων των κατηγοριών.

Στον 1ο όμιλο της Β, το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ Κουλούρας και τον δεύτερο της βαθμολογίας, ΠΑΟ Παλατίτσια, ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αγώνες σε Λουτρό, Καμποχώρι και Σταυρό, ανάμεσα σε ομάδες που ερίζουν για τις 4 θέσεις των play off.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο (16.00) : 

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Δόξα Λιανοβεργίου

Θύελλα Σταυρού – ΑΕ Σχοινά

Απόλλων Λυκογιάννης – Αλιάκμων Νησελίου

ΠΑΟΚ Κουλούρας – ΠΑΟ Παλατίτσια

Ολυμπιακός Λουτρού – Ατρόμητος Διαβατού

δείτε ΕΔΩ βαθμολογία και σκόρερς


Τα βλέμματα στρέφονται στον Τριπόταμο όσον αφορά τον 2ο όμιλο της Β Ερασιτεχνικής.

Εκεί, ο Αστέρας θα υποδεχτεί τον ΑΣ Γιαννακοχωρίου, με τους γηπεδούχους να στοχεύουν στην όσο το δυνατόν καλύτερη συγκομιδή για το ιδανικό πλασάρισμα ενόψει των play off ενώ η ομάδα του Στέργιου Τσίλκου θέλει μόνο τη νίκη για να παραμείνει ζωντανή για την είσοδο στην τετράδα.

Την ίδια ώρα, η πρωτοπόρος ΑΕΠ Βέροιας θα αγωνιστεί με τον συντοπίτη Εθνικό Ράχης ενώ τα Λευκάδια θα μεταβούν στην Πατρίδα για να αντιμετωπίσουν την τοπική ομάδα.

Ο τέταρτος της βαθμολογίας, Ολυμπιακός Νάουσας θα αγωνιστεί στον Άγιο Νικόλαο με αντίπαλο την αδιάφορη βαθμολογικά Νέα Γενεά Νικομήδειας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο : 

Αστέρας Τριποτάμου – ΑΣ Γιαννακοχωρίου

Θύελλα Στενημάχου – Ελπίδα Μονοσπίτων   

Ολυμπιακός Νάουσας – Νέα Γενεά Νικομήδειας    

ΑΕΠ Βέροιας – Εθνικός Ράχης

ΑΣ Πατρίδας – Λευκάδια

Ρεπό : Απόλλων Αγίου Γεωργίου

δείτε ΕΔΩ βαθμολογία και σκόρερς


 

Με την προτελευταία αγωνιστική συνεχίζεται ο 1ος όμιλος της Γ Ερασιτεχνικής, ενώ στον 2ο απομένουν ακόμη τέσσερις «στροφές» για τη λήξη της κανονικής περιόδου.

Το ματς το οποίο συγκεντρώνει τα βλέμματα στον 1ο όμιλο είναι αυτό ανάμεσα στη Δόξα Κυψέλης και τον ΑΟ Συκιάς, ενώ η ΑΕ Τρικάλων…παραμονεύει για την πρωτιά αν βεβαίως επικρατήσει της πάντα αξιόμαχης ΑΕ Καψόχωρας. Στο ματς που συμπληρώνει το πρόγραμμα, ο ΠΟ Ξεχασμένης θέλει μόνο τη νίκη στο Νεόκαστρο για να παραμείνει σε τροχιά play off.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο (ώρα έναρξης 10.30) :

Δόξα Κυψέλης – ΑΟ Συκιάς
ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Καψόχωρας
Αχιλλέας Νεοκάστρου – ΠΟ Ξεχασμένης

Στον 2ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Άχθος Αρούρης είναι το φαβορί στην αναμέτρηση με την ουραγό Παλασίδειο Ακαδημία, ενώ το ίδιο ισχύει και για τον Μακεδονικό Ρόδακα, που υποδέχεται τον Φίλιππο Πολλών Νερών. Το πιο ενδιαφέρον ματς ωστόσο της 11ης αγωνιστικής είναι αυτό ανάμεσα στον Ερμή Τριλόφου και τον Άτλαντα Ζερβοχωρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο (ώρα έναρξης 10.30) :

Άχθος Αρούρης – Παλασίδειος Ακαδημία
Ερμής Τριλόφου – Άτλας Ζερβοχωρίου
Μακεδονικός Ρόδακα – Φίλιππος Πολλών Νερών
Ρεπό : Δόξα Νάουσας

δείτε ΕΔΩ τις βαθμολογίες

error: Protected