Στην 8η θέση η Κέρκυρα

Ο Ηρόδοτος “καίγεται” για βαθμούς, αλλά από το εκτός έδρας παιχνίδι με την Κέρκυρα δεν κατάφερε να πάρει κάτι, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0.

Στο ντεμπούτο του Τάσου Θέου στον πάγκο των γηπεδούχων, η ομάδα του κατάφερε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο να πάρει τη νίκη και να μείνει στην όγδοη θέση, η οποία θα τις εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στη Super League 2.

Όπως αναφέρει το athlitiko.gr, η Κέρκυρα κατάφερε να προηγηθεί στο 22ο λεπτό, με τον Σιατραβάνη να κάνει το σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή και να βάζει σε θέση οδηγού την ομάδα του. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 68’ ο Πασάς.

Έτσι, η ηρακλειώτικη ομάδα έμεινε στην επικίνδυνη 13η θέση, έχοντας 28 βαθμούς και τα Τρίκαλα από πάνω τους, με 29 και παιχνίδι λιγότερο.

Διαιτητής: Μπαΐλης (Πρέβεζας/Λευκάδας). Βοηθοί: Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Γιάντσης (Ημαθίας).