Στο ρελαντί ο Πλατανιάς, 5-0 τον Αιγινιακό

Με δύο γκολ του Μιγκέλ και από ένα των Ουές, Λουκίνα και Παπουτσογιαννόπουλο, ο Πλατανιάς, πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα του Αιγινιακού επικρατώντας με 5-0.

Όπως αναφέρει το athlitiko.gr, η χανιώτικη ομάδα κάνει έτσι ένα ακόμα βήμα για την επισφράγιση της δεύτερης θέσης, φτάνοντας παράλληλα στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη. Αποδείχτηκε ότι το εμπόδιο του Αιγινιακού ήταν πολύ μικρό για να χαλάσει τα σχέδια του Πλατανιά, ο οποίος πλέον ρίχνει το βάρος στην αποστολή που ακολουθεί την Τετάρτη (17/4) και σε κάθε περίπτωση είναι πιο δύσκολη, απέναντι στην Παναχαϊκή, την οποία θα φιλοξενήσει στα Περβόλια.

Το σκορ για τον Πλατανιά άνοιξε ο Ουές στο 30’, ενώ έξι λεπτά αργότερα (36’), ο Λουκίνας πέτυχε το 2-0 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς, σκοράροντας το 0-3 στο 63’ με τον Παπουτσογιαννόπουλο, ενώ το σκορ έκλεισε στο 50 χάρη σε δύο γκολ του Μιγκέλ, ο οποίος φτάνει έτσι τα 15 γκολ στο πρωτάθλημα, στο 73’ και το 90’.