Κατηγορίες
Γ Εθνική / Τοπικά

Όλα τα ρεπορτάζ των αγώνων της Γ Εθνικής με μια ματιά! (14/4)

Tο sportsup.gr, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, αναλαμβάνει να συγκεντρώσει όλα τα ρεπορτάζ των αγώνων της Γ Εθνικής.

Τιμώντας τους συνεργάτες που μας βοηθούν κατά τη διάρκεια των LIVE μεταδόσεων αλλά και στα πλαίσια της δεοντολογίας και συναδελφικότητας, παραθέτουμε τα αντίστοιχα link, δίνοντας τη δυνατότητα στον αναγνώστη να μελετήσει όλη την ειδησεογραφία μέσα από τις παρακάτω σελίδες

Εσείς δεν έχετε παρά να «κλικάρετε» πάνω στον αγώνα που επιθυμείτε!

Αναλυτικά :

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου  0-6
Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα  0-3
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου  6-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης  3-2
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού  3-1
ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου  1-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός  0-0

Βαθμολογία

Β
1 Καβάλα 66
2 Νέστος Χρυσούπολης 65
3 Πανσερραϊκός 46
4 Απόλλων Παραλιμνίου 45
5 Αετός Ορφανού 39
6 Ορφέας Ξάνθης 39
7 Άρης Αβάτου 38
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 37
9 Κεραυνός Πέρνης 32
10 ΑΕ Καλαμπακίου 29
11 Εθνικός Αλεξ/πολης 24
12 Ασπίδα Ξάνθης 20
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 13
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 13

*Στη Football League η Καβάλα, στα μπαράζ ο Νέστος Χρυσούπολης
**Υποβιβάζονται ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου και ΠΑΟ Κοσμίου

2ος όμιλος

Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων  0-0
Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας  ΔΙΑΚΟΠΗ λόγω καιρικών συνθηκών στο 48′ (0-1)
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά  4-0
ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας  2-1
Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου  1-1
Αγροτικός Αστέρας – Βέροια  0-2
Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης  1-0

Βαθμολογία

Β
1 Βέροια 57
2 Νίκη Αγκαθιάς 53
3 ΠΟ Τριγλίας 52
4 Άρης Παλαιοχωρίου 52
5 Εδεσσαϊκός 45
6 Αλμωπός Αριδαίας 42
7 ΑΣ Γιαννιτσά 37
8 Μακεδονικός 36
9 Αγροτικός Αστέρας 34
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 22
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 22
12 Μελιτέας Μελίτης 18
13 Ερμής Αμυνταίου 13
14 ΑΠΕ Λαγκαδά 13

*Η αναμέτρηση Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας θα συνεχιστεί αύριο

**Στη Football League η Βέροια
***Υποβιβάζονται ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, Ερμής Αμυνταίου και ΑΠΕ Λαγκαδά

3ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης  0-2
Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός  0-3
Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης  1-0
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας  3-0 α.α.
Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου  0-1
Ρεπό : Μακεδονικός Φούφα

Βαθμολογία

Β
1 Κρόνος Αργυράδων 48
2 Θεσπρωτός 47
3 Αχέρων Καναλακίου 47
4 Μακεδονικός Φούφα 42
5 ΑΕ Λευκίμμης 42
6 Σούλι Παραμυθιάς 40
7 Ναυπακτιακός 40
8 Τηλυκράτης 39
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 32
10 Θρίαμβος Σερβιανών 30
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 22
12 Γρεβενά Αεράτα 5
13 ΑΟ Φλωριάδας -7

*Στη Football League ο Κρόνος Αργυράδων, στα μπαράζ ο Θεσπρωτός
**Υποβιβάζονται Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα και ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος

Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων  1-1
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας  3-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  0-3 α.α.
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού  0-0
Πιερικός – Νίκη Βόλου  1-2
ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου  1-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας  4-4

Βαθμολογία

Β
1 Ολυμπιακός Βόλου 69
2 Νίκη Βόλου 69
3 Αστέρας Ιτέας 44
4 ΑΣ Μετέωρα 42
5 ΓΣ Αλμυρού 36
6 ΑΟ Σελλάνων 36
7 Πιερικός 35
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 35
9 Θησέας Αγριάς 35
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 30
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 25
12 ΑΟ Στυλίδας 24
13 Φωκικός 21
14 Αναγέννηση Καρδίτσας -8

*Στη Football League ο Ολυμπιακός Βόλου, στα μπαράζ η Νίκη Βόλου
**Υποβιβάζονται Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, ΑΟ Στυλίδας, Φωκικός και Αναγέννηση Καρδίτσας

5ος όμιλος

Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι  2-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης  4-0
Προοδευτική – Αμπελακιακός  1-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός  2-0
Ατσαλένιος – Ιωνικός  1-2
ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας  2-0
Ρεπό : Ατρόμητος Πειραιά

Βαθμολογία

Β
1 ΟΦ Ιεράπετρας 50
2 Ιωνικός 47
3 Εθνικός 44
4 ΑΟ Επισκοπής 42
5 Γιούχτας 40
6 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 35
7 Ατσαλένιος 34
8 ΑΠΟ Κερατσίνι 33
9 Προοδευτική 29
10 Αμπελακιακός 25
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 20
12 Ατρόμητος Πειραιά 11
13 ΑΕ Νεάπολης 10

*Στη Football League ο ΟΦ Ιεράπετρας, στα μπαράζ ο Ιωνικός
**Υποβιβάζονται Προοδευτική, Αμπελακιακός, ΑΟ Παλαιόχωρας, Ατρόμητος Πειραιά και ΑΕ Νεάπολης

6ος όμιλος

Παλληνιακός – Παναιγιάλειος  3-1
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός  1-2
Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος  0-5
Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων  0-3
Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού  2-3
Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας  0-0
Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου

Βαθμολογία

Β
1 Ιάλυσος 61
2 Διαγόρας Ρόδου 54
3 Παλληνιακός 40
4 Διαγόρας Βραχνεΐκων 38
5 ΠΑΟ Βάρδας 37
6 Θύελλα Ραφήνας 34
7 Πανηλειακός 32
8 Αχαρναϊκός 31
9 Παναιγιάλειος 27
10 Νίκη Τραγανού 28
11 Πανμοβριακός 21
12 Φοίβος Κρεμαστής 16
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

*Στη Football League ο Ιάλυσος, στα μπαράζ ο Διαγόρας
**Υποβιβάζονται Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού, Πανμοβριακός, Φοίβος Κρεμαστής και Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος

Χαραυγιακός – Αιγάλεω  0-2
ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός  1-0
Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου  1-0
Πανθηραϊκός – Καλλιθέα  1-1
Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας  7-3
Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος  5-1

Βαθμολογία

Β
1 Αιγάλεω 56
2 Αιολικός 40
3 Ηλυσιακός 38
4 Πανθηραϊκός 34
5 Άγιοι Ανάργυροι 31
6 Άγιος Ιερόθεος 30
7 Καλλιθέα 27
8 Θύελλα Καμαρίου 26
9 Χαραυγιακός 26
10 ΑΟ Χαλκίς 22
11 Κόρινθος 18
12 Απόλλων Ερέτριας 9

*Στη Football League το Αιγάλεω, στα μπαράζ ο Αιολικός

**Υποβιβάζονται Χαραυγιακός, ΑΟ Χαλκίς, Κόρινθος και Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος

Καλαμάτα – Παναρκαδικός  2-2
Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας  5-0
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας  2-3
ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός  4-1
Παναργειακός – Πάμισος  4-0
ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη  5-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας  2-1

Βαθμολογία

Β
1 Ασπρόπυργος 66
2 Καλαμάτα 63
3 Παναργειακός 57
4 ΑΟ Υπάτου 42
5 ΑΕ Ερμιονίδας 40
6 ΑΕ Πελλάνας 40
7 ΑΟ Κατασταρίου 38
8 Αστέρας Βλαχιώτη 37
9 Παναρκαδικός 35
10 Αμβρυσσέας Διστόμου 33
11 Μανδραϊκός 25
12 Ένωση Λέρνας 18
13 Πάμισος Μεσσήνης 12
14 ΑΟ Εικοσιμίας 3

*Στη Football Leagueο ο Ασπρόπυργος, στα μπαράζ η Καλαμάτα
**Υποβιβάζονται Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος και ΑΟ Εικοσιμίας

error: Protected