Κατέκτησε το Super Cup ο Εδεσσαϊκός!

Το 4ο Super Cup της ιστορίας του κατέκτησε ο Εδεσσαϊκός που επικράτησε με σκορ 3-0 της Θύελλας Σαρακηνών, παρουσία 400 φίλων των δύο ομάδων και του ποδοσφαίρου της Πέλλας.

Το ματς ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο, με εκατέρωθεν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν το προβάδισμα χάρη σε ένα ωραίο τέρμα του Μυλωνά, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά αλλά η αποβολή του Ευφραιμίδη στο 53’ έπαιξε μεγάλο ρόλο στην περαιτέρω εξέλιξη του ματς με τους γηπεδούχους να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους στα τελευταία λεπτά.

το φιλμ του αγώνα στο Pellasports

ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Πάρης Ζουμπούλης): Βασιλειάδης, Κασαπίδης (85’ Μαυρόπουλος), Κιόρτσης, Χαραβητίδης, Αβραμίδης, Τούφας, Πασσαλής (87’ Πούπης), Υψηλός (74’ Σφέτκος), Παπουτσίδης, Παντελίδης, Μυλωνάς (69’ Μανιός).

ΘΥΕΛΛΑ (Γιάννης Τσαμαρδός): Φιρινίδης, Ευφραιμίδης, Γεωργίου, Ουζούνης, Μελίσσης (81’ Μαντζανάς), Τσορλίνης, Αθανασιάδης (61’ Ηλιάδης), Τσόρμπας (75’ Μποζίνης), Γκέσιος, Κυζιρίδης, Κούμπους.