Football League - Super League 2

Ήττα για τον ΟΦΙ από τον Εργοτέλη

Την ήττα με 3-0 από τον Εργοτέλη γνώρισε ο ΟΦ Ιεράπετρας στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Βουζουνεράκειο.

Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Ροβίθη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0 για τον Εργοτέλη. Τα τέρματα της ομάδας του διπλασίασε ο Κούατε, όπου βγήκε σε τετ α τετ με τον Τσάμη λίγα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους (41’).

Στο δεύτερο μέρος το πααιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν ανεβάσει ρυθμό, ωστόσο μόνο ο Εργοτέλης κατάφερε να μετουσιώσει μια εξ αυτών σε γκολ.

Συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό, ο Μανουσάκης αποδέχθηκε την κάθετη πάσα του Τσέλιου και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Λίγο πριν την έναρξη του παιχνιδιού απονεμείθηκε στον ΟΦ Ιεράπετρας το πρωτάθλημα για τη σεζόν 2018-2019.

Το φιλμ του αγώνα:

4’ Σουτ του Albert Bruce από τη γραμμή της περιοχής, ο Τσάμης μπλοκάρει σταθερά.

10’ Πλασέ μέσα από την περιοχή του Ροβίθη μετά από σέντρα του Κοιλιάρα για το 0-1.

13’ Εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά με κεφαλιά ο Μπάτζιος έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

27’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, ο Καλογεράκης μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

32’ Σέντρα σουτ του Δερμιτζάκη, ο Καλογεράκης μπλοκάρει.

36’ Σουτ του Μπουρσέλη από τη γραμμή της περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

37’ Ο Μπαράτα πήρε την κάθετη μπαλιά από το Ροβίθη και πλάσαρε εύστοχα, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

41’ Ο Κούατε βγήκε σε τετ α τετ με τον Τσάμη, με πλασέ έκανε το 0-2

48’ Σουτ του Αναστασόπουλου από τη γραμμή της περιοχής, κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χιντζίδης, όμως ο Καλογεράκης μπλόκαρε ψηλότερα από όλους.

54’ Εκκτέλεση κόρνερ του Χιντζίδη, αναμπουμπούλα στην περιοχή, ο Σκόνδρας έκανε το σουτ από τη γραμμή της περιοχής, νέο κόρνερ για τον ΟΦΙ.

56’ Σέντρα του Τσέλιου για τον Μανουσάκη, ο τελευταίος με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 0-3.

60’ Σουτ του Αποστολόπουλου μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

64’ Εκτέλεση κόρνερ του Χιντζίδη, ο Τζελέπης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

85’ Σουτ του Σταθόπουλου μέσα από την περιοχή, ο Μπένκο μπλοκάρει.

ΟΦ Ιεράπετρας (Γ. Μάγγος):Τσάμης, Δερμιτζάκης, Μπάμπης, Σμίλτος, Μάγκας, Σέχου, Βογιατζής, Ανυφαντάκης, Παπαδόπουλος, Μέμος, Χρυσοφάκης. Αγωνίστηκαν και οι: Μπένκο, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Τζελέπης, Ποδάρας, Σκόνδρας, Μηνάς, Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος, Καραγιάννης.

Εργοτέλης (Γ. Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Κοιλιάρας, Μπρούς, Κούατε, Μπαράτα, Μπουσάκης, Μπουρσέλης, Ροβίθης. Αγωνίστηκαν και οι: Κατσιμήτρος, Βουτσάς, Πέιος, Τσέλιος, Μανουσάκης, Κατσούρι, Γροντής, Μπότσης, Σταθόπουλος.

– Επιμέλεια : Γαρυφαλλιά Σταματάκη