Ξεκίνημα με το δεξί στη Super League 2 για τον Απόλλωνα Λάρισας (photos)

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον Απόλλωνα Λάρισας στη νεοσύστατη Super League 2.

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν με 2-1 της νεανικής Κέρκυρας και επιβεβαίωσε το ρόλο του φαβορί, παρά το γεγονός πως τα ματς της πρεμιέρας κρύβουν πάντα εκπλήξεις.

Το πρώτο γκολ της κατηγορίας σημείωσε ο Γκουστάβο Σάντος, ο οποίος μόλις στο 7ο λεπτό νίκησε με πλασέ τον Κολιοφούκα, μετά από πολύ ωραία ασίστ του Τασιούλη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων εδραίωσε την πρωτοβουλία του και με τέρμα του νεοεισελθόντα Ναζίμ στο 48′ έβαλε τις βάσεις για τη σημερινή του επικράτηση.

Η Κέρκυρα μείωσε το σκορ στο 85ο λεπτό με τον νεοαποκτηθέντα Ενγκάν, όμως δεν κατάφερε να αλλάξει τη μοίρα της με αποτέλεσμα να ξεκινήσει με ήττα τη φετινή της προσπάθεια.

Απόλλων Λάρισας : Γκέκας, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Σκούπρα, Καρατάσιος, Καρίκι (46′ Ναζίμ), Τασιούλης (78′ Μπρέμπος), Νούσιος (64′ Καμπέρης), Χατζής, Σάντος, Μπαστακός

Κέρκυρα : Κολιοφούκας (62′ Βουτσελάς), Γενιτσαρίδης, Νικολάου (46′ Ζερβόπουλος), Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Κρητικός, Γεωργακόπουλος, Πιαστόπουλος (52′ Παυλής), Βασιλούδης, Μίσκου, Ενγκάν