Έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του ο Απόλλων Σμύρνης

Δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα ο Απόλλων Σμύρνης μέσα στο γήπεδό του να πάρει τη νίκη επί του Εργοτέλη, με την ομάδα της Ριζούπολης να επικρατεί με 3-0.

Στο 39′ ο Μπετινέλι ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ήρθε το 2-0. Συγκεκριμένα ο Μαρκόφσκι με σουτ έβαλε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Το τελικό 3-0 δεν άργησε να έρθει. Στο 50′ του δευτέρου ημιχρόνου ο Μαρκόφσκι σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς, κάνοντας το 3-0.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Χουχούμης, Ζησόπουλος, Λαρέα, Λαγός (75’ Παρτάλης), Μπλάζιτς, Παυλίδης, Μπαστιάνος (83’ Ιριτιέρ), Μπεντινέλι, Μαρκόφσκι (68’ Βουό).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Kαλογεράκης, Σπίριακ, Οικονόμου, Μπάτζιος, Προβυδάκης, Μπουρσέλης (57’ Μανουσάκης), Μπρους, Τσέλιος (62’ Κατσούρι), Μπαράτα (52’ Ιατρούδης), Ροβίθης, Έφορντ.