Ο Ρονάλντο απέδειξε (ξανά) πόσο απαραίτητος είναι στη Γιουβέντους! (vid)

Με ήρωα Ρονάλντο που σκόραρε στο 95’ από την άσπρη βούλα, η Γιουβέντους πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Τζένοα και επέστρεψε στην κορυφή της Serie A. Με εννιά παίκτες από το 61’ έπαιζαν οι Γενοβέζοι.

Στο παρά… ένα, έσωσε το τομάρι της και απέφυγε τη δεύτερη σερί γκέλα η Γιουβέντους, που πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στη Τζένοα με πέναλτι του Ρονάλντο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με εννιά παίκτες αγωνίζονταν από το 61’ οι φιλοξενούμενοι, αφού στο 51’ αποβλήθηκε ο Κασάτα και στο 61’ ο Μαρκέτι.

Με δέκα και η Γιουβέντους από το 87’ και έπειτα, λόγω αποβολής του Ραμπιό με δεύτερη κίτρινη.

Ο Μπονούτσι είχε ανοίξει το σκορ για τη «Γηραιά Κυρία» στο 16’, ενώ η Τζένοα είχε ισοφαρίσει με τον Κουάτε στο 41ο λεπτό.