Το…χαβά της η Αναγέννηση Άρτας, 2-0 τον Ναυπακτιακό!

Συνεχίζει το εντυπωσιακό της σερί στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν η Αναγέννηση Άρτας, που έφτασε τις πέντε νίκες σε οκτώ ματς και (έστω προσωρινά) ανέβηκε στη δεύτερη θέση του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Η ομάδα της Ηπείρου, με γκολ των Σιδηρόπουλου και Μπότσαρη, επικράτησε με 2-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα, σε ένα ματς που στο μεγαλύτερο μέρος του διεξήχθη υπό καταρρακτώδη βροχή.

Το φιλμ του αγώνα όπως το περιγράφει το artagoal.gr

6′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κονιδά, η μπάλα βρίσκει ελάχιστα στο τοίχος και περνάει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Παπαϊωάννου καταλήγοντας κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο
14′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταλάκα από τα 30 περίπου μέτρα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
25′ Δυνατό σουτ από τον Καζανά λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Γιαννούλη που έκανε το τάκλιν και ο Παπαϊωάννου με το ένα χέρι έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ
29′ Μπαλιά του Παπαρούνη για τον Μπότσαρη που άφησε την μπάλα έξυπνα να περάσει μπροστά του, πάτησε περιοχή, όμως το σουτ με το αριστερό από πλάγια θέση πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πετσίνη
33′ ΓΚΟΛ! Πάσα από τον Δ. Παπακίτσο για τον Σιδηρόπουλο μέσα στην περιοχή, ο οποίος κατέβασε τη μπάλα και με εξαιρετικό πλασέ κάτω από τα πόδια του τερματοφύλακα έκανε το 1-0
48′ Ο Σιδηρόπουλος πέρασε κάθετα στον Μπότσαρη που πέρασε από την εσωτερική τον αντίπαλο του, απέφυγε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε, όμως αμυντικός πρόλαβε να βάλει την κόντρα στο πλασέ με τη μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια τον Περσινή να κερδίζει φάουλ από τον Παπακίτσο
59′ Ο Μπότσαρης σέντραρε και ο Θωμόπουλος με προβολή στην προσπάθεια του να προλάβει τον Σιδηρόπουλο έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Πετσίνη. Παραλίγο το αυτογκόλ.
68′ Ο Θεοχάρης υπέπεσε σε λάθος στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Μαργαρίτης έκλεψε τη μπάλα έφτασε απέναντι από τον Πετσίνη, ο οποίος όμως απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του αντιπάλου του
71′ ΓΚΟΛ! Ο Σιδηρόπουλος με το κεφάλι βρήκε τον Μπότσαρη, ο οποίος με μονοκόμματο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή κεραυνοβόλησε τον Πετσίνη για τον 2-0.
86′ Σέντρα του Καζανά κεφαλιά του Θεοχάρη ελάχιστα άουτ
90+4′ Στην αντεπίθεση η Αναγέννηση, Σιδηρόπουλος από θέση τετ α τετ πλασάρει ελάχιστα άουτ

Αναγέννηση Άρτας : Παπαϊωάννου, Χεμπέγια, Παππάς, Παπαρούνης (66′ Κραμπής), Γιαννούλης, Μανιώτης, Μαργαρίτης (85′ Κατσαρός), Νταλάκας (71′ Σχισμένος), Παπακίτσος Δ. (80′ Βασιλάκος), Μπότσαρης, Σιδηρόπουλος

Ναυπακτιακός : Πετσίνης, Καζανάς, Πεκέζ, Θωμόπουλος, Καλαμποκάς, Σταθόπουλος (76′ Γιαννόπουλος), Βαρουξάκης, Κοκκάς, Κονιδάς (84′ Τσεκούρας), Θεοχάρης, Φατίγκα (46′ Τσότρας)