Μεγάλη νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας! (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Ο Φίλιππος Βέροιας επικράτησε 85-77 της Καρδίτσας σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Α2 Ανδρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα αποδείχτηκε “σκληρό καρύδι” για τους Θεσσαλούς, που είχαν το προβάδισμα μέχρι το 35ο λεπτό, όμως στο τέλος μίλησε το πάθος των γηπεδούχων.

Η σκληρή άμυνα και οι σωστές επιλογές στα τελευταία λεπτά, έδωσαν το πολύτιμο ροζ φύλλο στον Φίλιππο, που είχε ως κορυφαίο σκόρερ τον Ευθύμη Κοθρά που σημείωσε 22 πόντους.

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Ντούρας-Μπακάλης (Καλότσης)
Δεκάλεπτα: 22-22, 40-43, 62-65, 85-77

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσούκας 4 (1), Βάλλιος 13 (4), Ελευθεριάδης, Κοθράς 22 (2), Παραπούρας 9 (2), Σουτζόπουλος 10 (1), Καντάρκος 16 (1), Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 11 (2).

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 6, Γράβας 29 (2), Παππάς, Κακλαμάνος 15 (4), Παπαδόπουλος, Ερμείδης 3, Θέος 7, Καλλές 2, Τριανταφύλλου 15 (3).

16 Ολυμπιακός 5 4 1 374 318 56 3

*Αγρίνιο, Ανατόλια, Δάφνη Δαφνίου, Διαγόρας Δρυοπιδέων, Ελευθερούπολη, Καρδίτσα, Οίαξ Ναυπλίου, Ολυμπιακός, Τρίτων και Χαρίλαος Τρικούπης έχουν έναν αγώνα λιγότερο, ενώ ο Αμύντας έχει δύο αγώνες λιγότερους.