Ευρεία νίκη της Αναγέννησης Άρτας επί του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών

Δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει την τρίτη σερί νίκη της η Αναγέννηση απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

Όπως αναφέρει το artagoal, οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να αντέξουν ένα τέταρτο περίπου απέναντι στην Αναγέννηση, καθώς στη συνέχεια η αρτινή ομάδα ανέβασε στροφές και χάρη σε τέσσερα γκολ της Τσιομπάνου, η οποία ήταν η πρώτη σκόρερ του ματς με 12 γκολ, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με σκορ 15-9.

Στην επανάληψη, η αρτινή ομάδα όσο περνούσε η ώρα τόσο αύξανε τη διαφορά, φτάνοντας τελικά σε μία άνετη νίκη με σκορ 30-18.

Διαιτητές: Καζαντζίδης (Βέροια) – Μπουγιάκας (Βέροια)

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-5, 8-6, 11-6, 13-9, 15-9 (ημίχρονο), 17-10, 20-12, 23-13, 25-14, 27-16, 30-18

Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 7/7-4/6

Αναγέννηση Άρτας (Ντάλας): Μάμαλη, Μπαλάφα 6, Σκουτέλα, Εμμανουηλίδου 3, Νάτσο 2, Σκάρα 2, Νούλα 3, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 2, Τσιομπάνου 12, Σαΐντοβα, Κολτούκη, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Νταβίντοβιτς

Μ. Αλέξανδρος (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα Ε. 1, Μπατζαρακούδη 4, Ζιάκα Α., Τροχίδου 6, Κοτζαχρήστου, Ανδρονοικίδου, Πλιόγκα, Πατσάνη, Παπαδοπούλου, Ματζίρη, Πέγιου, Τρελοπούλου, Αναστασίου 6, Τομίδου 1, Παρασκευαΐδου