Παρέδωσε…πνεύμα στη Ρώμη η Γιουβέντους! (vid)

Δεν εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα της Ίντερ η Γιουβέντους που ηττήθηκε με 3-1 από την Λάτσιο.

Η «μεγάλη Κυρία» πήρε κεφάλι στο σκορ με κοντινό πλασέ του Ρονάλντο, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι. Ο Φελίπε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ισοφάρισε, ενώ ο Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στο 74′ έκανε το 2-1.

Όπως αναφέρει το onsports, η Γιουβέντους ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κουαδράδο στο 69′. Η Λάτσιο έχασε μεγάλη ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη στο 79′ αλλά ο Ιμόμπιλε αστόχησε από το σημείο του πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και προσπάθησαν να κυνηγήσουν την ισοφάριση και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων τρεις παίκτες της Λάτσιο βγήκαν με έναν αμυντικό και ο Καϊσέδο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.