Ντέρμπι με τα όλα του στη Νεάπολη, Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 2-2!

Μέσα σε μια πολύ δύσκολη έδρα, η ομάδα των Τρικάλων κατάφερε να σταθεί όρθια και να πάρει μια πολύτιμη ισοπαλία απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου.

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κέρι στο 14ο λεπτό αλλά ο ΑΟΤ δεν κατέθεσε τα όπλα. Ισοφάρισε με πέναλτι του Ριζογιάννη στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου και προηγήθηκε στο 52′ με αυτογκόλ του Φαζού μετά από σέντρα του Γρηγορόπουλου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Φαζό στο 74ο λεπτό.

Από την άλλη πλευρά, ο Ολυμπιακός Βόλου έμεινε ζωντανός στη διεκδίκηση της ανόδου, σε ένα παιχνίδι με αρκετά δυνατές φάσεις και έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς «ερυθρόλευκων».

το φιλμ του αγώνα στο magnesianews.gr

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοφ, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης (67′ Ναβαλόν), Φαζός, Τσιάρας, Κουτσιανικούλης (79′ Σκοπελίτης), Κέρι, Μητρόπουλος (58′ Ράντι), Τσίτας, Πόζογλου

Τρίκαλα (Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου (79′ Λώττας), Τεγούσης, Γρηγορόπουλος (71′ Γιαννίτσης), Τσίπρας, Σταματής (87′ Αλέξιτς)