Ζαφειράκης Νάουσας : Ήττα για τους εφήβους από τον Φίλιππο Βέροιας

Την ήττα γνώρισε το εφηβικό τμήμα χάντμπολ του Ζαφειράκη Νάουσας την περασμένη εβδομάδα, στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Σ.Χ.Κ.Μ. από τον «Φίλιππο» Βέροιας, με σκορ 28-19.

Οι έφηβοι του συλλόγου, ήταν μόνιμα πίσω στο σκορ με σχετικά μικρή διαφορά, που παρά την δυναμική τους, δεν στάθηκε δυνατό να ανατραπεί. Με σκορ ημιχρόνου 14-7, τελικό 28-19, μια αξιοπρεπή εμφάνιση και παραπάνω εμπειρία στις πλάτες της, η εφηβική ομάδα αποχώρησε ηττημένη από το «Φιλίππειο» Κλειστό Γυμναστήριο Βέροιας αφήνοντας θετικά αγωνιστικά δείγματα.

Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα της Νάουσας, οι Μπιλιούρης και Πέτρίδης (που αγωνίζονται και στο ανδρικό τμήμα του Ζαφειράκη), με 5 τέρματα ο καθένας.

Διαιτητές: Νικολαΐδης – Μπουγιάκας
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-2, 10-4, 12-5, 13-6, 14-7 (ημίχρονο), 17-10, 19-12, 20-13, 23-15, 26-17, 28-19

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος): Δαιος, Μουρατίδης, Γκαδίνης, Δημητρίου, Σαμαράς, Mουραφετλής 1, Μάλλιος, Πετρίδης 5, Χαραυγής 3, Μάντσος, Μπιλιούρης 5, Λένος 3, Λαγούδης, Μπακαλιός 2, Μαρτίνος.

Φίλιππος Βέροιας (Παυλίδης): Στανκίδης, Γιάννου, Νιώπας 2, Χουδαβερδόγλου 3, Μπισιρόπουλος, Στεφανόπουλος 3, Ελευθεριάδης, Καραγιοβάννης 2, Δούρδας 1, Τζωρτζίνης 6, Λυκοστράτης 2, Παπαγιάννης 4, Σερδαρίδης, Χαντζηαντώνογλου, Πετρομελίδης 4, Κακαφίκας 1