Α-Β-Γ Εθνική

Ευρεία νίκη για τα κορίτσια του Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας στο Κιλκίς (αποτελέσματα, βαθμολογία 10ης αγωνιστικής)

Επέστρεψε στις νίκες η γυναικεία ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, που πέρασε με το εμφατικό 5-1 από την έδρα του Κιλκισιακού.

Η ομάδα του Αντώνη Παπατζίκου πήρε τα ηνία του αγώνα από το 1ο λεπτό και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδραστης στις “βυσσινί”, που ισοφάρισαν μεν το γκολ της Μπαξεβάνου, ωστόσο δεν μπόρεσαν στη συνέχεια να ανταπεξέλθουν στην επιθετικότητα των φιλοξενούμενων.

Στο 48ο λεπτό η Σταφυλίδου έδωσε προβάδισμα στις “πράσινες” και ενώ μόλις είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, ενώ στο 60′ η Μπαξεβάνου έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα της, βάζοντας ουσιαστικά τη σφραγίδα στο σημερινό τρίποντο.

Η ίδια σημείωσε χατ-τρικ, με ένα ακόμη τέρμα στο 72′ για να διαμορφωθεί το τελικό 5-1 στο 83 με τέρμα της Κιουτάχιαλη.

Κιλκισιακός : Χαμίτη, Παπαδοπούλου, Αδαμίδου (62′ Παπαβασιλείου), Τζιτζίδου (72′ Κουτσουράδη), Μουρατίδου, Αναστασιάδου, Βασιλειάδου, Μίγκου, Πολατίδου (72′ Παρασκευοπούλου), Χατζηγεωργιάδου (60′ Κωνσταντινίδου)

Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας : Αργυροπούλου, Μαργαρίτη (46′ Κωστοπούλου), Τσεχελίδου, Τσαγκαλίδου Α. (72′ Καλφοπούλου), Φεΐμ, Στρίμπα (87′ Τσούκα), Μουρατίδου, Κιουτάχιαλη, Σιδηροπούλου, Μπαξεβάνου, Δεληγιαννίδου (46′ Σταφυλίδου)