Κατηγορίες

Οι τελικές βαθμολογίες της ΕΠΣ Ημαθίας μετά την οριστική διακοπή των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων

Πρόωροι τίτλοι τέλους στη φετινή σεζόν έριξε η ΕΠΟ, με την οριστική απόφαση διακοπής της αγωνιστικής δράσης στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της χώρας.

Η επικύρωση των βαθμολογιών στη Γ Εθνική και η απόφαση να προβιβαστούν όλοι οι πρωταθλητές των Ενώσεων, συμπαρασύρει (όπως είναι φυσιολογικό) και την ΕΠΣ Ημαθίας, που τις επόμενες ημέρες θα αποφασίσει είτε βάσει της υπάρχουσας προκήρυξης στα πρωταθλήματα της είτε θα προχωρήσει σε αλλαγές, που (πιθανώς) θα οδηγήσουν σε αναδιάρθρωση για τη σεζόν 2020/2021.

Η αυλαία πέφτει βεβαίως και στα πρωταθλήματα Υποδομής, ενώ το πιο άδοξο φινάλε (πριν καν αρχίσει) είχε το νεοσύστατο U12.

Θυμίζουμε πως βάσει της απόφασης της ΕΠΟ, πρωταθλητής στην ΕΠΣ Ημαθίας ανακηρύσσεται ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας ενώ όσον αφορά τη Γ Εθνική, αναμένεται η απόφαση για την τύχη των Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων (εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξει η προκήρυξη προς τα πάνω και να τον συμπαρασύρει σε υποβιβασμό) και Νίκης Αγκαθιάς, που βάσει των μέχρι τώρα δεδομένων υποβιβάζεται αλλά (βάσει σεναρίων…) τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Αναλυτικά όλες οι βαθμολογίες στην ΕΠΣ Ημαθίας :

Α ΕΠΣ Ημαθίας

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ Αλεξ 26 24 0 2 83 19 64 72
2 ΦΑΣ Νάουσα 26 22 1 3 92 20 72 67
3 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 26 18 5 3 57 18 39 59
4 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 26 18 4 4 76 20 56 58
5 Αγρ.Αστ.Πλατέος 26 15 8 3 61 28 33 53
6 Αχιλλέας Νάουσας 26 11 5 10 39 36 3 38
7 ΓΑΣ Κοπανού 26 10 6 10 33 46 -13 36
8 Μακροχώρι 26 10 5 11 29 33 -4 35
9 Φίλιππος Μελίκης 26 11 2 13 46 47 -1 35
10 ΑΕ Χαρίεσσας 26 10 4 12 38 48 -10 34
11 Θύελλα Σταυρού 26 6 7 13 23 38 -15 25
12 Άρης Παλαιοχωρίου 26 6 7 13 19 40 -21 25
13 ΠΑΟ Κουλούρας 26 6 3 17 32 66 -34 21
14 Αστέρας Τριποτάμου 26 5 6 15 33 71 -38 21
15 ΑΕΠ Βέροιας 26 1 3 22 12 70 -58 6
16 Ολυμπιακός Νάουσας 26 1 2 23 18 91 -73 5

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Σχοινά 18 14 2 2 48 19 29 44
2 Ατρόμητος Διαβατού 18 10 5 3 39 16 23 35
3 ΑΕΚ Καμποχωρίου 18 10 4 4 32 18 14 34
4 ΑΕ Καψόχωρας 18 9 4 5 33 25 8 31
5 ΑΕ Τρικάλων 18 9 3 6 25 15 10 30
6 Ολυμπιακός Λουτρού 18 4 6 8 15 20 -5 18
7 Δόξα Λιανοβεργίου 18 5 3 10 21 32 -11 18
8 ΠΑΟ Παλατίτσια 18 3 6 9 22 42 -20 15
9 Δόξα Κυψέλης 18 3 5 10 15 31 -16 14
10 Νέα Γενεά Νικομήδειας 18 3 2 13 20 52 -32 11

Play off

Ατρόμητος Διαβατού – ΑΕ Τρικάλων  6-0
ΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΕ Καψόχωρας  1-1, 3-4 πεν

Play out

ΠΑΟ Παλατίτσια – Δόξα Κυψέλης  1-0
Δόξα Λιανοβεργίου – Νέα Γενεά Νικομήδειας  3-0

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άχθος Αρούρης 18 12 4 2 39 18 21 40
2 ΑΟ Μαρίνας 18 12 1 5 43 19 24 37
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 18 9 3 6 36 24 12 30
4 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 18 9 2 7 31 28 3 29
5 Εθνικός Ράχης 18 8 1 9 25 29 -4 25
6 Λευκάδια 18 8 1 9 33 36 -3 25
7 Κεραυνός Επισκοπής 18 7 1 10 33 43 -10 22
8 ΑΣ Πατρίδας 18 6 4 8 22 23 -1 22
9 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 18 5 4 9 21 28 -7 19
10 Δόξα Νάουσας 18 3 1 14 18 53 -35 10

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 10 7 2 1 23 6 17 23
2 Δόξα Βρυσακίου 10 6 2 2 16 8 8 20
3 ΑΕ Αλεξάνδρειας 10 6 2 2 23 13 10 20
4 ΑΟ Συκιάς 10 4 3 3 17 13 4 15
5 Νησαϊκός Αστέρας 10 2 0 8 17 30 -13 6
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 10 0 1 9 9 35 -26 1

Play off

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Δόξα Βρυσακίου 13 9 2 2 22 10 12 29
2 ΑΕ Αλεξάνδρειας 13 8 2 3 26 15 11 26
3 ΑΕ Καβασίλων 13 8 2 3 31 9 22 26
4 ΑΟ Συκιάς 13 4 3 6 19 25 -6 15

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Λυκογιάννης 10 9 1 0 33 8 25 28
2 Ερμής Τριλόφου 10 5 3 2 29 14 15 18
3 Δόξα Ασωμάτων 10 5 2 3 23 15 8 17
4 Παλασίδειος Ακαδημία 10 5 0 5 18 18 0 15
5 Ακαδημία Μακροχωρίου 10 2 0 8 8 33 -25 6
6 Θύελλα Στενημάχου 10 1 0 9 6 29 -23 3

Play off

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Λυκογιάννης 13 11 1 1 47 10 37 34
2 Δόξα Ασωμάτων 13 7 2 4 35 23 12 23
3 Ερμής Τριλόφου 13 6 4 3 33 21 12 22
4 Παλασίδειος Ακαδημία 13 5 1 7 23 36 -13 16

Εφηβικό Πρωτάθλημα U16

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Αλεξάνδρειας 16 13 2 1 69 15 54 41
2 Τηλέμαχοι 16 10 2 4 60 29 31 32
3 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 16 10 2 4 44 23 21 32
4 ΝΠΣ Βέροια 16 9 4 3 42 20 22 31
5 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 16 10 1 5 32 20 12 31
6 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 16 4 2 10 21 37 -16 14
7 ΑΕΠ Βέροιας 16 3 2 11 18 49 -31 11
8 ΓΑΣ Κοπανού 16 3 2 11 16 53 -37 11
9 Μακεδόνας Βέροιας 16 0 3 13 14 70 -56 3

Παιδικό Πρωτάθλημα U14 (1ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Αλεξάνδρειας 14 12 1 1 95 11 84 37
2 Τηλέμαχοι (1) 14 12 0 2 88 12 76 36
3 Κένταυρος Μελίκης 14 11 1 2 77 18 59 34
4 Άρης Παλαιοχωρίου 14 5 1 8 41 58 -17 16
5 ΑΕΚ Καμποχωρίου 14 5 1 8 28 63 -35 16
6 Τηλέμαχοι (2) 14 4 3 7 21 49 -28 15
7 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 14 3 1 10 19 68 -49 10
8 Νίκη Αγκαθιάς 14 0 0 14 5 95 -90 0

Παιδικό Πρωτάθλημα U14 (2ος όμιλος)

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΝΠΣ Βέροια (1) 15 14 1 0 114 7 107 43
2 Αετός Λαζοχωρίου 15 12 1 2 64 14 50 37
3 Ακαδημία Βέροιας 15 10 1 4 39 25 14 31
4 Μακροχώρι 15 7 1 7 28 37 -9 22
5 ΑΕΠ Βέροιας 15 7 1 7 35 45 -10 22
6 ΝΠΣ Βέροια (2) 16 4 1 11 28 65 -37 13
7 Ολυμπιακός Νάουσας 15 2 2 11 16 73 -57 8
8 Άτλας Ζερβοχωρίου 15 0 2 13 20 81 -61 2