Κατηγορίες
Ποδόσφαιρο Κόσμος

Τα αποτελέσματα του τρίτου γύρου του Europa League και τα ζευγάρια των play off

Τρίτος προκριματικός γύρος

Φλοριάνα (Μάλτα) – Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)  0-0, 2-4 πεν
Κουόπιο (Φινλανδία) – Σούντουβα (Λιθουανία)  2-0
Αραράτ Αρμένια (Αρμενία) – Τσέλιε (Σλοβενία)  1-0
Σαράγεβο (Βοσνία) – Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)  2-1
Ρίγα (Λετονία) – Σέλτικ (Σκωτία)  0-1
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) – Ντρίτα (Κόσοβο)  2-0
Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)  1-1, 3-5 πεν
Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) – Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)  6-1
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) – Σοντερίσκε (Σουηδία)  3-0
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Αλάνιασπορ (Τουρκία)  1-0
Μούρα (Σλοβενία) – Αϊντχόφεν (Ολλανδία)  1-5
Σεν Γκάλεν (Ελβετία) – ΑΕΚ  0-1
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) – Ντέσνα Τσερνίχιβ (Ουκρανία)  2-0
Βασιλεία (Ελβετία) – Ανόρθωση (Κύπρος)  3-2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Β36 (Νησιά Φαρόε)  3-1
ΛΑΣΚ (Αυστρία) – Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)  7-0
Σαρλερουά (Βέλγιο) – Παρτιζάν (Σερβία)  1-1, 2-1 παρ
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)  1-5
Μπεσίκτας (Τουρκία) – Ρίο Άβε (Πορτογαλία)  1-1, 2-4 πεν
Μίλαν (Ιταλία) – Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)  3-2
Κοπεγχάγη (Δανία) – Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία)  3-0
Μάλμε (Σουηδία) – Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)  5-0
Γρανάδα (Ισπανία) – Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία)  1-0
Ροστόφ (Ρωσία) – Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)  1-2
Στεάουα (Ρουμανία) – Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)  0-2
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) – Ζρίνσκι (Βοσνία)  2-2, 4-2 πεν
Φέχερβαρ (Ουγγαρία) – Ρεμς (Γαλλία)  0-0, 4-1 πεν
Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)  2-0
Γιουργκάρντεν (Σουηδία) – Κλουζ (Ρουμανία)  0-1
Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) – Μάδεργουελ (Σκωτία)  3-0
Σκεντίγια (Λετονία) – Τότεναμ (Αγγλία)  1-3
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) – Βοϊβοντίνα (Σερβία)  1-1, 2-1 παρ
Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία) – Αμπερντίν (Σκωτία)  1-0
Βίλεμ (Ολλανδία) – Ρέιντζερς (Σκωτία)  0-4
Ριέκα (Κροατία) – Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)  0-0, 2-0 παρ

Play off

Γιουγκ Μπόις – Τίρανα
Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Φλόρα Τάλιν
Κλουζ – Κουόπιο
Αραράτ Αρμενίας – Ερυθρός Αστέρας
Ντιναμό Μπρεστ – Λουντογκόρετς
Σαράγεβο – Σέλτικ
Λέγκια Βαρσοβίας – Καραμπάκ
Ντάνταλκ – Κλάκσβικ
Χάποελ Μπερ Σεβά – Βικτόρια Πλζεν
Ρόζενμποργκ – Αϊντχόφεν
ΑΕΚ – Βόλφσμπουργκ
Βασιλεία – ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Σπόρτιγκ Λισαβόνας – ΛΑΣΚ Λιντς
Ρίο Άβε – Μίλαν
Κοπεγχάγη – Ριέκα
Μάλμε – Γρανάδα
Τότεναμ – Μακάμπι Χάιφα
Σλόβαν Λίμπερετς – ΑΠΟΕΛ
Σταντάρ Λιέγης – Φέχερβαρ
Ρέιντζερς – Γαλατασαράι