“Πατατράκ” για τη φορμαρισμένη Λίβερπουλ, μεγάλα “διπλά” για Έβερτον και Γουέστ Χαμ (βαθμολογία)

Για ακόμη μία φορά, η Premier League μας υπενθυμίζει πως είναι το πιο σπουδαίο πρωτάθλημα στον κόσμο!

Οι “μικροί” γίνονται “μεγάλοι” και τούμπαλιν και αυτή τη σεζόν, που τα αποτελέσματα δίνουν και παίρνουν, με αποκορύφωμα τις τελευταίες αγωνιστικές στις οποίες έχουμε γίνει μάρτυρες τρελών αποτελεσμάτων!

“Θύμα” σήμερα ήταν η Λίβερπουλ, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα από τη Μπράιτον με σκορ 1-0, χάρη στο “χρυσό” όπως αποδείχτηκε γκολ του Στίβεν Αλζάτε στο 56ο λεπτό.

Μεγάλο “διπλό” σημείωσε και η Έβερτον, που πέρασε από το Elland Road της Λιντς, χάρη στα γκολ των Σίγκουρτσον και Κάλβερτ-Λιούιν στο πρώτο ημίχρονο. Τα “παγώνια” μείωσαν το σκορ στο 48′ με τον Ραφίνια.

“Διπλό” είχαμε και στο ματς του Villa Park, όπου η Γουέστ Χαμ ήταν καταιγιστική κόντρα στην Άστον Βίλα την οποία και κέρδισε με σκορ 3-1.