Αποκλείστηκε από τη Μουγκουρούθα η Σάκκαρη (vids)

Η Μουγκουρούθα, η οποία διανύει μια τρομερή περίοδο, έπαιξε και σήμερα πολύ μεγάλο τένις, για να κερδίσει τη Σάκκαρη με 6-3, 6-1.

Όπως αναφέρει το tennisnews, η Σάκκαρη έπαιξε σε ανταγωνιστικό επίπεδο στο 1ο σετ και ήταν ένα αρκετά έντονο σετ, όμως όσο περνούσε η ώρα δεν της έβγαινε το παιχνίδι, έκανε αρκετά λάθη και γενικά δεν ήταν σε καλή μέρα.

Χαρακτηριστικό για το πως ξέφυγε το παιχνίδι από τη Σάκκαρη, είναι το γεγονός πως στο 1ο σετ κατάφερε να επιστρέψει από το 1-3 και να ισοφαρίσει σε 3-3, όμως από εκεί και έπειτα η Ισπανίδα κέρδισε τα 9 από τα 10 games που παίχτηκαν και έφτασε στη νίκη σε 66 μόλις λεπτά.

Με τη νίκη αυτή η Μουγκουρούθα πήρε και μια ρεβάνς από τη Σάκκαρη, καθώς θυμίζουμε πως η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια είχε κάνει με τη σειρά της ένα πολύ σπουδαίο ματς στο Άμπου Ντάμπι την πρώτη εβδομάδα της χρονιάς, κερδίζοντας την Ισπανίδα με 2-0 σετ.