Δεν χαρίστηκε στον Παναιτωλικό ο Βόλος (βαθμολογία)

Μπορεί ο Παναιτωλικός να είναι η ομάδα που “καίγεται” για βαθμούς, ο Βόλος όμως ήταν αυτός που πήρε τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Οι Βολιώτες επικράτησαν με 3-1, σε ένα ματς που όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και τους Αγρινιώτες να έχουν την καθολική υπεροχή στο δεύτερο 45λεπτο, χωρίς όμως να καταφέρουν να αλλάξουν τη μοίρα τους.

Ο Ριένστρα άνοιξε το σκορ στην πρώτη καλή στιγμή στο ματς και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό και σαν να μην έφτανε αυτό για τον Παναιτωλικό, δέκα λεπτά αργότερα ο Μπουένο ευστόχησε σε πέναλτι που δόθηκε με τη βοήθεια του VAR.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο 37′ με τον ίδιο τρόπο και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέργου, όμως η ομάδα της Μαγνησίας ήταν αποφασισμένοι για να πάρουν τη νίκη στο σημερινό παιχνίδι και με τέρμα του Μήτογλου πέτυχαν το 3-1.

Στο δεύτερο 45λεπτο και με τις αλλαγές του Τραϊανού Δέλλα, ο Παναιτωλικός πίεσε την αντίπαλη άμυνα όμως ο χρόνος πέρασε χωρίς καν να πετύχει το δεύτερο γκολ που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι.

ΝΠΣ Βόλος (Άνχελ Λόπεθ) : Κλέιμαν, Φεράρι, Τέκιο, Γκρίλο, Μήτογλου, Ριένστρα, Νίνης, Μπαρτόλο (74′ Κρητικός / 84′ λ.τ. Σάντσες), Κρητικός, Μπουένο (57′ Ρενάτο Σάντος), Περέα

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας) : Κνετ, Περέιρα (74′ Ντουάρτε), Μεδίνα (53′ Καρέλης), Τσότσαλιτς, Καρασαλίδης (53′ Μανθάτης), Εντινγκά, Ταχάρ, Αριγίμπι (74′ Γιάκολις), Ντίας, Μεντόσα (53′ Ντάλσιο), Βέργος