ΤΕΡΑΣΤΙΑ ψυχικά αποθέματα για την ΑΕΚ και πρόκριση στον τελικό του European Cup!

Επική πρόκριση για την ΑΕΚ μέσα στη Σλοβενία!

Όπως αναφέρει το Greekhanball, η Ένωση με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και σκορ 31-31 με την Γκορένιε, πέρασε στον τελικό του EHF European Cup πετυχαίνοντας την δεύτερη παρουσία της σε τελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης μέσα σε τρία χρόνια.

Οι Αετοί της ΑΕΚ έκαναν κατάθεση ψυχής και καρδιάς και πήγαν στον τελικό, δικαιώνοντας προσδοκίες, προσπάθειες, αφοσίωση.

Μεγαλειώδης εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και τεράστια επιτυχία πάθους, έμπνευσης και αποφασιστικότητας.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ ανέτρεψε την σε βάρος της κατάσταση, καθώς, έχανε ακόμα και με 8 γκολ διαφορά  ( ημίχρονο 19-13 υπέρ της Γκορένιε ) και αφού από το 45΄ και έπειτα προοδευτικά μείωσε την διαφορά, ισοφάρισε και πέρασε μπροστά στο σκορ στο 57.50΄΄ με γκολ του Τζηρά, με 30-29, για πρώτη φορά στο ματς.

Το τελικό 31-31 έδωσε την πρόκριση στην ΑΕΚ!