Α Εθνική Γυναικών : Στα 14 γκολ σταμάτησε ο ΠΑΟΚ, βαριά ήττα για τον Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας (αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής)

Ο ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Κατηγορίας, υποδέχθηκε την ομάδα της Καστοριάς, της οποίας και επικράτησε με 14-0.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος, διατηρώντας τον έλεγχο από το ξεκίνημα, άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με γκολ της Πούλιου. Οι Πίτσιου και Μήτκου ακολούθησαν, με τον ΠΑΟΚ να είναι πλέον μπροστά με 3-0. Μην αφήνοντας περιθώρια στις αντίπαλες τους, οι “ασπρόμαυρες” δε σταμάτησαν να σκοράρουν, κλείνοντας τελικά το ημίχρονο με 10-0 σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα κορίτσια του ΠΑΟΚ, διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό, με τον προπονητή να έχει τη δυνατότητα να δώσει χρόνο συμμετοχής στις νεαρότερες αθλήτριες. Οι “ασπρόμαυρες”, ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 14-0.

Την ίδια ώρα, διψήφιο αριθμό τερμάτων σημείωσε και η ΑΕΛ κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, ενώ ισόβαθμος με τις “βυσσινί” παραμένει ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου, που πέρασε νικηφόρα από τα Γιάννενα.