Ξεκίνημα με νίκη στα μπαράζ ανόδου για την Αναγέννηση Καρδίτσας (βαθμολογία)

Τον Ορφέα Ξάνθης υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (13/6) η Αναγέννηση Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των playoffs του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής 2020/21.

Τι κι αν αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο (αποβολή Μπακρατσά στο 65′) για περίπου μισή ώρα αγώνα, η ομάδα της Καρδίτσας επικράτησε του Ορφέα και έκανε ιδανικό ξεκίνημα στα μπαράζ ανόδου.

Το σκορ άνοιξε στο 59′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πολίτης, για να “γράψει” το τελικό 2-0 ο Λώττας στο 87′, λίγα μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.

Η “κιτρινόμαυρη” δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος κόντρα στην οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων, όμως στο δεύτερο 45λεπτο μπήκε δυνατά και αποφασιστικά παίρνοντας τη “χρυσή” νίκη που την οδηγεί ακόμη πιο κοντά στην άνοδο.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Θεολόγης Μ., Μπακρατσάς, Μπακαδήμας, Μλαντένοβιτς, Νίκιτς, Γκουγκούδης, Κουτρομάνος, Μπιτέλης, Πολίτης, Χασομέρης, Τζέκος.

Ορφέας Ξάνθης (Ευθύμιος Μπογιατζίδης): Μανιάς, Τζαμπάς, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Παπαδόπουλος, Μαυρόπουλος, Χαλίλ Τανζού, Βουλγαρίδης, Μελισσόπουλος, Τορομανίδης, Πασχαλάκης.