Ισόπαλο το γκραν-γκινιόλ ματς της Νάξου (βαθμολογία)

Ισόπαλο με 2-2 ολοκληρώθηκε το ματς ανάμεσα σε Σαντορίνη και Επισκοπή, για τη 16η αγωνιστική της Football League που έλαβε χώρα στη Νάξο.

Η Σαντορίνη προηγήθηκε δύο φορές όμως η ομάδα του Βέλιτς βρήκε τρόπο να πάρει βαθμό από το νησί των Κυκλάδων, με αποτέλεσμα να μην έχει εξασφαλίσει ακόμη την παραμονή στην κατηγορία.

Μόλις στο 11′ ο Κανούλας άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα ο Ντινιωτάκης είχε δοκάρι. Στο ημίχρονο αποβλήθηκαν οι προπονητές των δύο ομάδων για αψυμαχία και ενώ τα.. αίματα είχαν ανάψε τόσο εντός όσο και εκτός αγωνιστικού χώρου και γι’ αυτό το λόγο η επανάληψη ξεκίνησε 15 λεπτά αργότερα.

Στο 51′ κέρδισε πέναλτι η Επισκοπή με τον Τσιριγώτη ο οποίος το μετέτρεψε σε γκολ για να κάνει το 1-1. Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Κανούλας με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι) έβαλε και πάλι την ομάδα του μπροστά όμως στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι με τον Γεωργούση έσωσαν το βαθμό, αφού διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

το φιλμ του αγώνα στο santorinisport.gr

ΑΣ Σαντορίνης (Νίκος Παντέλης): Δερμιτζάκης, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Μαλάι (57′ Μπιρμπίλι), Ερρίκος (57′ λ.τ. Σιμιτσής), Μπουντόπουλος (77′ Σκαθαρούδης), Ντινιωτάκης (87′ Μηνάς), Πολύζος (77′ Λάμπρου), Κανούλας, Ιβανίδης, Κουρέλας.

ΑΟ Επισκοπής (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δίμηζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Ανδρέου, Λάμτσε (74′ Χρουσιέλ), Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (86′ Καραγιάννης), Λίμα (66′ Γεωργούσης), Νάνι, Τσιριγώτης.