Bundesliga : Ακόμη μπαίνουν γκολ στο BayArena, συνεχίζει με το απόλυτο η Βόλφσμπουργκ (vids)

Μεγάλο ματς στο BayArena, με τη Ντόρτμουντ να κάνει την…απόδραση, χάρη στο εντυπωσιακό 4-3 επί της Λεβερκούζεν.

Οι Βεστφαλοί πήραν τη νίκη με ανατροπή, καθώς οι “ασπιρίνες” είχαν προηγηθεί 3-2 (και πιο πριν 2-1), χάρη στα γκολ των Γκερέιρο (71′) και Χάαλαντ με πέναλτι, έξι λεπτά αργότερα.

Απολαυστική αλλά και ουσιαστική η Βόλφσμπουργκ, που πέρασε και από την έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ (Ενμετσά στο 10′ Βέγκχορστ στις καθυστερήσεις με πέναλτι) και διατηρεί το απόλυτο στις νίκες με το 4×4.

Με νίκη συνέχισε η Μάιντς, που με γκολ των Μπούρκαρντ και Ίνγκβαρτσεν πέρασε από το PreZero Arena της Χοφενχάιμ, ενώ την ίδια ώρα παραμένει αήττητη η Κολωνία, που απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Φράιμπουργκ.

Τέλος στο Βερολίνο, Ουνιόν και Άουγκσμπουργκ παρέμειναν στο 0-0.