Serie A : “Σφαλιάρα” της Γιουβέντους από τη Σασουόλο, πέρασε από τη Γένοβα η Αταλάντα (vids)

“Μπαμ” της Σασουόλο στο Allianz! Η Γιουβέντους μάλλον υποτίμησε την ομάδα του Αλέσιο Ντιονίσι, που πήρε μεγάλη νίκη και μάλιστα με γκολ του Μαξίμ Λόπεζ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι τίθεται ουσιαστικά εκτός τίτλου από την 10η μόλις αγωνιστική και η μάχη που θα δώσει (λογικά) στη συνέχεια θα είναι για να παίξει στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Το σημερινό δεύτερο… μενού της 10ης αγωνιστικής ξεκίνησε με τους τρεις φιλοξενούμενους να μην χάνουν, με την Αταλάντα, μάλιστα, να περνά από το «Λουίτζι Φεράρις» απέναντι στην Σαμπντόρια (3-1), ενώ και η Βερόνα κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» στην «Ντάτσια Αρένα» του Ούντινε, όπου προς το φινάλε της αναμέτρησης κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία από την Ουντινέζε (1-1).