Premier League : Έβγαλε αντίδραση η Γουέστ Χαμ, “στοπ” της Σαουθάμπτον στην Τότεναμ (vids)

Επιτέλους νίκη για τη Γουέστ Χαμ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο.

Τα “σφυριά” πέρασαν…αέρας από το Vicarage Road και επέστρεψαν στις επιτυχίες, προσπερνώντας την Τότεναμ στην 5η θέση της Premier League. Η Γουότφορντ μάλιστα έκανε το…λάθος να προηγηθεί με τον Ντένις στο 4ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και μέσα σε δύο λεπτά (27′-29′) έκαναν την ανατροπή με τα γκολ των Σούτσεκ και Μπενραχμά.

Στο 58′ ο Νόμπλε με πέναλτι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων και το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βλάτσιτς.

Το σερί της Τότεναμ σταμάτησε στο St. Mary’s. Η Σαουθάμπτον προηγήθηκε στο 25′ με εντυπωσιακό γκολ του Γουάρντ-Πρόους, όμως στο 39′ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μοχάμεντ Σαλίσου. Οι “πετεινοί” ισοφάρισαν με πέναλτι του Κέιν στο 41′ και έδειξαν πως θα μπορούσαν να φτάσουν στην ανατροπή. Τελικά οι “άγιοι” κατάφεραν να κρατήσουν το ισόπαλο σκορ και να πάρουν έναν σημαντικό βαθμό.

Τέλος στο Selhurst Park, η Κρίσταλ Πάλας έφτασε σε μια άνετη νίκη κόντρα στη Νόριτς (βασικοί Γιαννούλης και Τζόλης), χάρη στα γκολ των Έντουαρντ, Ματετά και Σλουπ.