Κατηγορίες
Γ Εθνική / Τοπικά

Αναβολές λόγω covid-19 στη Γ Εθνική

Η κατάσταση που επικρατεί με τη διασπορά του covid-19 στη χώρα μας, έχει επηρεάσει σημαντικά και την αθλητική δραστηριότητα.

Οι συνεχόμενες αναβολές αγώνων στη Super League 2 δημιούργησαν σημαντικά προβλήματα στον προγραμματισμό, ενώ την ίδια ώρα η ΕΠΟ πήρε την απόφαση να αναβάλλει για μία εβδομάδα το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, που κάνει ξανά σέντρα αύριο Κυριακή 16/1.

Ωστόσο, τέσσερις εκ των αναμετρήσεων που είχαν προγραμματιστεί θα αναβληθούν λόγω κρουσμάτων covid-19 και συγκεκριμένα της Δόξας Δράμας με τον Εθνικό Σοχού (1ος όμιλος), της Παναχαϊκής με τον Αχέροντα Καναλακίου (4ος), της Σαντορίνης με τον Φωστήρα και της ΑΕ Ερμιονίδας με τον Άγιο Ιερόθεο αμφότερες για τον 5ο όμιλο της κατηγορίας.

Θυμίζουμε πως στον 7ο όμιλο, διεξάγονται δύο εξ αναβολής παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής, αυτά ανάμεσα στον Πανιώνιο και τη Νεάπολη και τον ΠΑΟ Ρουφ με αντίπαλο τον ΑΟ Πόρου.

Οι αγώνες θα καλυφθούν LIVE από το sportsup.gr (15.00).

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

1ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Ορφέας Ξάνθης – Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αγροτικός Αστέρας
Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός
Αλεξανδρούπολη FC – Απόλλων Παραλιμνίου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Άρης Αβάτου
Δόξα Δράμας – Εθνικός Σοχού ΑΝΑΒΟΛΗ

2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

Μακεδονικός – ΑΕ Λευκίμμης (15/1, 12.00)
Εδεσσαϊκός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Κοζάνη – Θύελλα Σαρακηνών
Ποσειδών Μηχανιώνας – ΑΕΠ Κοζάνης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Γιαννιτσών

3ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΠΟ Φήκης – Νέα Αρτάκη
Ηρακλής Λάρισας – ΑΟ Υπάτου
ΠΟ Ελασσόνας – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Ατρόμητος Παλαμά – Αμβρυσσέας Διστόμου
Θησέας Αγριάς – Δήμητρα Ευξεινούπολης
Αταλάντη – Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

4ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου
Τηλυκράτης – Διαγόρας Βραχνεΐκων
Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Άρτας
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ναυπακτιακός Αστέρας
Παναχαϊκή – Αχέρων Καναλακίου ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠΑΟ Βάρδας – Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Παναγρινιακός

5ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΑΕ Μυκόνου – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου (11.30)
Χαραυγιακός – Ερμής Μελιγούς
Παναρκαδικός – ΓΣ ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΣ Σαντορίνης – Φωστήρας ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΕ Ερμιονίδας – Άγιος Ιερόθεος ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό: Άρης Σκάλας

6ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΑΠΟ Κερατσίνι – Εθνικός
ΑΟ Καραβάς – Αστέρας Βάρης
Πανελευσινιακός – Προοδευτική
Αήττητος Σπάτων – ΑΟ Πυλίου
Θύελλα Ραφήνας – Αίας Σαλαμίνας
Ρεπό: Αιολικός

7ος όμιλος (8η αγωνιστική)

ΠΑΟ Ρουφ – ΑΟ Πόρου
Πανιώνιος – ΑΕ Νεάπολης

error: Protected