Άνετο πέρασμα από τη Σαλαμίνα για τον Φίλιππο Βέροιας

Στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, ο Φίλιππος Βέροιας επικράτησε με 19-36 της Σαλαμίνας στο ομώνυμο νησί.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και στο ημίχρονο προηγούνταν με 8-20. Στην επανάληψη, η ομάδα της Ημαθίας δεν αντιμετώπισε προβλήματα, διηύρυνε την διαφορά στο σκορ και επικράτησε. Οι αθλητές του Φιλίππου, Μούγιτς και Παπαδόπουλος, σημείωσαν τα 19 από τα 36 γκολ της ομάδας τους, 10 και 9 αντίστοιχα.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 19-36

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 1-6, 3-9, 4-13, 6-17, 8-20 (ημίχρονο), 11-25, 12-27, 13-29, 15-32, 18-34, 19-36

HC Σαλαμίνα : Μανούσος, Μπακαούκας, Κουτσόπουλος 3, Πετράκος 4, Τσαρπαλής, Κόρρος, Χιώτης, Καρδάσης, Τρούλος 4, Κιζόπουλος, Τσομπανίδης 1, Βασιλόπουλος, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης, Δίπλαρος 7, Γεωργακόπουλος

Φίλιππος Βέροιας : Μποροντάλ 1, Ρίζος 2, Εμμανουήλ 1, Σόφρανατς 1, Κουκουτσίδης 3, Καραγιοβάνης, Κυριακίδης, Μούγιτς 10, Φιλόσογλου Β. 2, Στανκίδης, Άγκοβιτς 6, Παπαδόπουλος 9, Φιλόσογλου Κ., Παπαγιάννης 1, Τσαμήτρος

Διαιτητές: Μερτινιάν-Γιακαλής, Δίλεπτα: 5-6 (Απευθείας κόκκινη: Σόφρανατς, 06:30), Πέναλτι: 1/2-4/8