Ματσάρα στην Άρτα, νίκησε στο γκολ η Αναγέννηση (βαθμολογία)

Σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική των πλέι-οφ της Α1 Γυναικών η Αναγέννηση φαινόταν πώς θα έχει ένα εύκολο βράδυ κόντρα στο Καματερό, όμως η φιλοξενούμενη ομάδα μετέτρεψε το ματς σε ντέρμπι στο β’ ημίχρονο.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε 16-9 στο 20λεπτο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο 19-14. Στην επανάληψη, όμως, το Καματερό μείωσε σταδιακά. Δέκα λεπτά πριν τη λήξη έφτασε στο 31-28, για να ηττηθεί τελικά μόλις με ένα γκολ, 31-30.

Άτυχη στάθηκε μόλις στο 5:50 η Μάστακα, καθώς τραυματίστηκε στο γόνατο, με αποτέλεσμα να μεταφερθεί στο Γενικό νοσοκομείο της Άρτας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 31-30

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-3, 11-6, 15-8, 16-9, 19-14 (Ημχ) 21-18, 25-19, 26-23, 29-26, 31-28, 31-30

Αναγέννηση Άρτας: Ζούμπου, Μπαλάφα 8, Ραΐκου, Σκάρα 5, Νούλα 4, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 4, Καραμήτσου, Θεοδοσοπούλου 4, Δήμου, Καλιακάτσου, Χαΐδου, Παπακοσμά 3, Μάστακα, Σαϊντοβα

ΓΑΣ Καματερού: Βασιλείου Μ., Δαμάσκου, Καζάκη 3, Καραμάνου 3, Λιβαρδά 3, Κούρτη, Φακίνου, Χριστοπούλου 5, Αλιφιέρη 1, Βασιλείου Α. 10, Σπυροπούλου 1, Ρούσου 4

Διαιτητές: Χρόνης-Αβράμης Δίλεπτα: 4/6 Πέναλτι: 2/2, 3/5

Αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα η Καζάκη, καθώς μετά από σφύριγμα των διαιτητών επιτέθηκε φραστικά στον έναν από αυτούς. Το δελτίο της κρατήθηκε.