“Γκραν-γκινιόλ” ματς στην Άρτα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις! (photos)

Ματς που δεν ενδείκνυται για καρδιακούς διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο Αγ. Αναργύρων, με τον Καραϊσκάκη να επικρατεί της Ρόδου, με 2-1 και να παίρνει βαθμολογική ανάσα, ατενίζοντας το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Η αρτινή ομάδα ισοφαρίστηκε στο 94ο λεπτό, όμως ο πρωταγωνιστής του αγώνα, Ντοναλντόνι, με το δεύτερο τέρμα του στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη μεγάλη νίκη στους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ επικίνδυνοι επιθετικά στο πρώτο τέταρτο, και μετά από ένα σουτ του Δερμιτζάκη που έφυγε πολύ άουτ, πήραν μέτρα και απείλησαν στο 6ο λεπτό, με τον Τσάβες να δοκιμάζει καλό σουτ, που έφυγε άουτ, με το Λάζαρεβς να ελέγχει.

το φιλμ και φωτογραφίες του αγώνα στο artagoal.gr

Καραϊσκάκης Άρτας (Κώστας Φραντζέσκος) : Λάζαρεβς, Πριόνας, Γιαννιώτης, Πέδρο Ενρίκε, Βαφειάδης (46′ Φαν Ίπερεν), Κρισμάρεβιτς (52′ λ.τρ. Γαλεάδης), Ντοναλντόνι, Ναζίμ, Κορέλας (90+1′ Μερτύρης), Δερμιτζάκης, Τάμπας

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου) : Θεοδωράκης, Μαρτσάκης, Μπότος (60′ Μίγγος), Σάντο (80′ Μακρυδημήτρης), Καραγεώργης (60′ Βουργουντζής), Μάρκοβιτς (60′ Αδαμάκης), Χύσι, Δελαπόρτας, Σταματελόπουλος (77′ Σουλάι), Τσάβες, Παπάζογλου