Πάλι γκολ ο Ρόβας, ισόπαλος ο Αλμωπός στο γήπεδο του Μακεδονικού

Με τον χρυσό βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, έφυγε από την Ευκαρπία ο Αλμωπός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με αντίπαλο τον Απόλλων Πόντου.

Όπως αναφέρει το aridaia365, η αναμέτρηση ξεκίνησε με μία πόλη φλύαρη κατοχή υπέρ των γηπεδούχων, χωρίς όμως να απειλούν ιδιαίτερα την εστία του Παϊτέρη, με την πρώτη ευκαιρία να ανήκει στους κυανόλευκους στο 5′, εκεί όπου ο Πέττας με κοντινό πλασέ δεν κατάφερε να κερδίσει τον Πίτκα, ο οποίος μπλόκαρε.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Απόλλων Πόντου, άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Αμαραντίδη μετά από εκτέλεση φάουλ στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0

Στο 2ο ημίχρονο, ο Αλμωπός ήταν κυρίαρχος της αναμέτρησης, έχοντας την κατοχή της μπάλας και σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, κάτι το οποίο πέτυχε στο 87′, με τον συνήθης ύποπτο Χρήστο Ρόβα. Ο φορ του Αλμωπού αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει νωρίτερα ο Γιουκούδης, πήρε όμως το ριμπάουντ και με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Μαλουμαντσόκο, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ, Ενομό, Παπαϊωάννου, Λουφάκης (46′ Φράγκος / 84′ Ιντζίδης), Καλογέρης, Αμαραντίδης, Εσουμά.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Γιαλαμούδης (67′ Πρίκας), Ζαχαρός (65′ Ρίβας), Κέρθι (46′ Γιουκούδης), Σουλιώτης, Ασλαμπάλογλου (Μπακούτσης 85′), Πέττας, Ρόβας, Σέχου, Κολλαράς, Αδαμίδης (46′ Παρασκευάς).