Νίκη-“χρυσάφι” του Ζαφειράκη στην Αθήνα

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 22-26 πέτυχε ο Ζαφειράκης Νάουσας επί του Δούκα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Handball Premier.

Oι Ναουσαίοι πήραν το προβάδισμα στο 10ο λεπτό, ωστόσο λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους οι “κυανόλευκοι” ισοφάρισαν σε 10-10.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποκτήσουν διαφορά ορισμένων τερμάτων μετά από το 45ο λεπτό, καθώς στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά της επανάληψης οι δύο ομάδες πήγαιναν γκολ γκολ και τελικά κυριάρχησαν πανηγυρίζοντας τους δύο βαθμούς.

ΔΟΥΚΑΣ – ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 22-26

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 6-5, 6-9, 8-9, 10-10 (ημίχρονο), 12-12, 15-16, 19-19, 19-21, 20-23, 22-26

ΑΣΕ Δούκα : Mαρκατάτος, Παγιάτης 4, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 1, Αναστασίου, Ασλής, Πάνου 5, Ντούνης, Γιάντσα 4, Αποστολίδης 1, Ιβάνοβιτς 1, Κολλύρης, Γιόσμου 1, Στεφανίτσης 2, Τσιγαρίδας 3

Ζαφαιεράκης Νάουσας : Κανιζάι 3, Τζουβάρας, Τσαγκεράς, Θεοδωρόπουλος 11, Ρότζιος, Μπόλας 6, Πινακούδης, Αθανασίου 1, Πίτος 1, Ραντίσεβιτς 2, Μπουμπουλέντρας, Τσάτσας 2, Μάτοβιτς

Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/4-4/5