Επιστροφή στις νίκες για την Επισκοπή με το… αγαπημένο 1-0 (photos)

Παρένθεση όπως αποδείχτηκε αποτέλεσε η ήττα στα Χανιά για την Επισκοπή. Η ομάδα του Ρεθύμνου επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας με το… αγαπημένο της 1-0 την Ζάκυνθο.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν τη δουλειά τους από το 1ο κιόλας λεπτό και με το… συνηθισμένο 1-0 επιβλήθηκαν της Ζακύνθου.

Το γκολ σημειώθηκε από το κοντινό πλασέ του Σταθόπουλου, με την Επισκοπή να χάνει στη συνέχεια σωρεία ευκαιριών για να καθαρίσει πολύ πιο εύκολα το παιχνίδι, με αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά να κινδυνεύσει. Στο χρόνο των καθυστερήσεων άλλωστε ο Σούρμπης για την Ζάκυνθο είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ που πραγματοποίησε αμαρκάριστος έξω από την περιοχή απέκρουσε σωτήρια ο Ψαρράς σε κόρνερ.

Να σημειωθεί ότι με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου άρχισε να ρίχνει πολύ έντονα χαλάζι, κάτι που είχε σα συνέπεια ο διαιτητής Κατοίκος να διατάξει τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να οδηγηθούν στα αποδυτήρια και πράγματι το ματς συνεχίστηκε μετά από διακοπή έξι συνολικά λεπτών. Συνολικά κρατήθηκαν 8 λεπτά καθυστερήσεων.

Χάρη σε αυτή τη νίκη η Επισκοπή ανεβαίνει στους 31 βαθμούς, ενώ η Ζάκυνθος παραμένει στους 13.

δείτε το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

Επισκοπή (Γιάμινκο Βέλιτς): Ψαρράς, Καραγιάννης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Νούνο, Σουμπασάκης (70′ Ταρσίσιο), Τσάβος, Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος (74′ Σκόνδρας), Πολυχρόνης.

Ζάκυνθος (Δημήτρης Νόλης): Μέντεζ, Καράμι, Ελ Γκανασί, Νικολακόπουλος, Οντον, Σουάρες, Καλλιβωκάς, Κιτόκο (84′ Φερέιρα), Σούρμπης, Μπαζάν (73′ Κανακάγια), Τσιμέλι