Premier League : Το “παλεύει” ακόμη η Νόριτς, ξανά νίκη για τη Λέστερ (vids)

Μετά την τεράστια νίκη στο «Στάμφορντ Μπριτζ», η Μπρέντφορντ πήρε ακόμα ένα λονδρέζικο ντέρμπι, επικρατώντας με 2-0 της Γουέστ Χαμ. Ήττα «μαχαιριά» για την Μπέρνλι από τη Νόριτς (2-0).

Νίκη που μπορεί να αποδειχθεί «χρυσάφι» για την Μπρέντφορντ και μάλιστα ξανά απέναντι σε ομάδα του Λονδίνου!

Όπως και την περασμένη εβδομάδα απέναντι στην Τσέλσι, έτσι και κόντρα στη Γουέστ Χαμ, η Μπρέντφορντ πήρε ακόμα ένα λονδρέζικο ντέρμπι, καθώς επικράτησε εύκολα με 2-0 απέναντι στα «σφυριά» και ξέφυγε στους 12 βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη, έχοντας ωστόσο δύο ματς περισσότερα…

Το 1-0 το έκανε Μπράιαν Μπέουμο με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου, πριν «σερβίρει» λίγα λεπτά αργότερα στον Τόνεϊ για το τελικό 2-0!

Ήττα «μαχαιριά» για την Μπέρνλι από τη… σχεδόν υποβιβασμένη Νόριτς. Σε ένα must win παιχνίδι, οι clarets ηττήθηκαν από την τελευταία Νόριτς με 2-0 και πλέον η μάχη για την παραμονή δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.

Μόλις 9 λεπτά χρειάστηκαν οι γηπεδούχοι για να κάνουν το 1-0 με τον Λες Μελού. Παρότι η Μπέρνλι ανέβασε τον ρυθμό της στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πούκι έκανε το 2-0 στο 86′ και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.