Ανοιχτό παιχνίδι στο Ρέθυμνο, 3-1 η ΑΕΚ Β (photos)

Η ΑΕΚ Β ήταν ανώτερη στο γήπεδο “Παύλος Βαρδινογιάννης” στο Γάλλο, υποχρεώνοντας την Επισκοπή σε ήττα με σκορ 3-1.

Η κλάση του Χρήστου Γιούση επιβεβαιώθηκε μάλιστα σ’ ένα ακόμα ματς, με τον επιθετικό της Ενωσης να ολοκληρώνει όπως φαίνεται την χρονιά έτσι όπως έχει… κυλήσει ολόκληρη για τον ίδιο, καθώς σημείωσε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του, φτάνοντας συνολικά τα 16 πια στη Super League 2 και να πιάνει στην κορυφή του 2ου ομίλου τους Λουκίνα και Μπαΐροβιτς.

Ουσιαστικά μέσα σε 4 λεπτά η ΑΕΚ Β κατάφερε να θέσει της βάσεις για τη νίκη της, ανοίγοντας το σκορ στο 48’ με τον Γιούση, ακολουθώντας στο 52’ το 0-2 από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ίδιου παίκτη.

Η Επισκοπή στη συνέχεια, μην έχοντας κάτι να χάσει, βγήκε στην αντεπίθεση για να διεκδικήσει το 2-1, κάτι που κατάφερε να πετύχει με το γκολ του Νοικοκυράκη στο 60’. Ενα γκολ που χάρισε ψυχολογία στην ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς, σστόσο, η ΑΕΚ Β στη συνέχεια κράτησε καλά στην άμυνά της, μην επιτρέποντας να αλλάξουν οι ισορροπίες στο παιχνίδι.

Το σκορ έκλεισε στο 90’ ο Χριστόπουλος για το τελικό 1-3 για τη Β ομάδα της ΑΕΚ, που έδειξε ξανά ότι έχει ποιότητα και καλούς παίκτες. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, αφού ο Γερόλυμος στις καθυστερήσεις αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή, Βεργέτη.

δείτε φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Καραγιάννης, Τσάβος, Εμπόι, Νταρζίσιο (90′ Κουκούλης), Σουμπασάκης (66′ Σκόνδρας), Νοικοκυράκης, Πολυχρόνης, Τριντάντε.

ΑΕΚ Β (Νίκος Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Γιαννούτσος, Κορνέζος, Ραντόνια (66′ Σταμούλης), Παρράς (90+1′ Αρβανίτης), Μπάμπης, Γερολέμου, Μιτάι, Γκαρσία (86′ Μπούσης), Γιούσης (90+1′ Κορομηλάς), Κοσίδης (66′ Χριστόπουλος Ε.)