Premier League : Έκανε…restart στη διακοπή η Λέστερ και επέστρεψε με “τεσσάρα”! (vid)

Τρομερό ξέσπασμα της Λέστερ, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 9η αγωνιστική στη Premier League.

Οι “αλεπούδες” πανηγύρισαν την πρώτη της νίκη στην Premier League επικρατώντας 4-0 της Νότιγχαμ, την οποία έπιασαν στους τέσσερις βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό. Ο Μάντισον έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στα σώματα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

Η Λέστερ διπλασίασε τα τέρματά της δύο λεπτά αργότερα. Ο Μπαρνς έκανε ένα εκπληκτικό σουτ αριστερά και έξω από την περιοχή και νίκησε τον Χέντερσον για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη ουσιαστικά στο 35ο λεπτό, όταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάντισον κατέληξε στα δίχτυα της Νότιγχαμ. Στο δεύτερο μέρος η Λέστερ κατάφερε να πετύχει και τέταρτο γκολ, με τακουνάκι μάλιστα του Ντάκα.

Λέστερ (Μπρένταν Ρότζερς) : Γουάρντ, Καστάν, Έβανς, Φάες, Τζάστιν, Εντιντί (46′ Σουμαρέ), Μάντισον, Τίλεμανς (80′ Πρατ), Ντιούσμπουρι-Χολ, Μπαρνς, Βάρντι (62′ Ντάκα)

Νότιγχαμ (Στιβ Κούπερ) : Χέντερσον, Γουίλιαμς (46′ Οριέ), Κουκ, ΜακΚένα, Λόντι, Κουγιατέ (46′ Φρόιλερ), Ο’ Μπράιεν (46′ Γέιτς), Τζόνσον, Γκιμπς-Γουάιτ, Λίνγκαρντ (69′ Μανγκαλά), Αγουονίγι (62′ Ντένις)