Bundesliga : Η Μπόχουμ νίκησε την Ουνιόν και έβαλε…φωτιά στην κορυφή! (vid)

Η Μπόχουμ πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα σοκάροντας την πρωτοπόρο Ουνιόν, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο

“Φτωχό” ήταν το πρώτο μέρος, χωρίς πολλές φάσεις με την ουραγό Μπόχουμ να μην κινδυνεύει από την πρωτοπόρο Ουνιόν. Στο 43′ ο Ρένοου πέταξε την μπάλα κόρνερ μετά το σουτ του Οσέι-Τούτου και από το κόρνερ του Φέρστερ ο Χόφμαν με γυριστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος “έμπαζε νερά” και ήταν εμφανές. Στο 62′ ο Οσέι-Τούτου σούταρε στο δοκάρι και στο 71′ ο Χόλτμαν που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε το 2-0 στην κόντρα επίθεση.

Στο 75′ η Ουνιόν κέρδισε πέναλτι μέσω VAR, αλλά ο Πάντοβιτς απέτυχε να νικήσει τον πρώην συμπαίκτη του, με τον Ριέμαν να κρατά το μηδέν. Ο Πάντοβιτς πήρε το αίμα του πίσω σκοράροντας στο 3ο των καθυστερήσεων αλλά ήταν αργά, με την Ουνιόν να μην αποφύγει τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι Βερολινέζοι παραμένουν στην κορυφή αλλά πλέον η Μπάγερν είναι στο μείον ένα.