Super League 2 : Ισοπαλιών συνέχεια για τη Βέροια, 1-1 στο Καυτατζόγλειο (vids)

Μία ακόμη ισοπαλία, η τέταρτη σε έξι ματς για τη Βέροια.

Η ομάδα της Ημαθίας, με υπηρεσιακό τεχνικό τον Γιάννη Ματζιαρίδη, πήρε τον βαθμό στο Καυτατζόγλειο, χάρη σε ένα ακόμη τέρμα του Βασίλη Φασίδη, ο οποίος έχει πετύχει ήδη τέσσερα (τα δύο στο Κύπελλο) με τη Βασίλισσα του Βορρά.

Με υπηρεσιακό προπονητή όμως και ο Ηρακλής (ο Τάσος Κατσιαμπής στον πάγκο του Γηραιού), που προηγήθηκε στα μισά του πρώτου μέρους με τον Γιουμπιτάνα αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΟΤ Ηρακλής ήταν καλύτερος και στο 29′ εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στη μεσαία γραμμή της Βέροιας για να πάρει το προβάδισμα. Ο Δόρης έκλεψε τη μπάλα, έκανε την κάθετη για τον Γιουμπιτάνα και αυτός αφού νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο στο σουτ που έκανε, στην επαναφορά «εκτέλεσε» με την άμυνα να μην αντιδρά καθόλου σωστά.

Η Βασίλισσα του Βορρά, ωστόσο, μπήκε πολύ καλύτερα στο δεύτερο 45λεπτο και αιφνιδίασε με μία φάση καρμπόν. Ο Ιωάννου έκανε στο 48′ την κάθετη για τον Φασίδη, ο επιθετικός της Βέροιας βγήκε τετ α τετ με τον Βελλίδη και δεν δυσκολεύτηκε να τον νικήσει με πλασέ και να διαμορφώσει το 1-1.

Ιδιαίτερη απειλή ο ΠΟΤ Ηρακλής δεν δημιούργησε από εκεί και μετά. Ένα μακρινό σουτ του Πατράλη στο 73′ ήταν ίσως η σημαντικότερη στιγμή, με τον Ιωάννου στο 75′ να αστοχεί με δυνατό σουτ.

Ηρακλής (Τάσος Κατσαμπής): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Σίλβα, Δόρης (60′ Τότσκα), Πατράλης, Τομάς (81′ Μανουσάκης), Γιουμπιτάνα, Μελούνοβιτς (60′ Άλεξιτς).

ΝΠΣ Βέροια (Γιάννης Ματζιαρίδης): Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Μπουκουβάλας, Στίκας, Μαραγκός, Μπλέτσας, Μπούζας (5′ λ.τρ. Μασούρας), Φασίδης (88′ Μουχάλης), Μπελεβώνης, Ορφανίδης (88′ Κατσούκης), Ιωάννου (79′ Ισαακίδης).