Super League 2 : Άνετα στο Ρουφ ο Απόλλων Σμύρνης, χατ-τρικ σε 12 λεπτά ο Μωραΐτης!

Ο Απόλλων Σμύρνης είχε σε εκπληκτική μέρα τον Παναγιώτη Μωραΐτη και νίκησε 4-1 στον Ταύρο τον ΠΑΟ Ρουφ.

Ένα από τα πιο γρήγορα χατ τρικ στη Β’ Εθνική σημείωσε στο γήπεδο του Ταύρου ο Παναγιώτης Μωραΐτης. Ο Απόλλων Σμύρνης τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον ΠΑΟ Ρουφ, όμως όταν πέρασε στο ματς ο φορ της Ελαφράς Ταξιαρχίας τα δεδομένα άλλαξαν. Με σουτ στο 48′, το 55′ και το 60′ διαμόρφωσε το 1-4 και υποχρέωσε σε μία ακόμα ήττα τους τυπικά γηπεδούχους.

Το 0-1 έγινε στο 16′ με πέναλτι του Χαλίμι (το κέρδισε ο ίδιος από τον Γιαννακού). Ο ΠΑΟ Ρουφ ισοφάρισε στο 23′ με προβολή του Κυριαζή από γύρισμα του Βενάρδου.

ΠΑΟ Ρουφ (Γιάννης Γκούμας): Κουνάδης, Γιαννακού, Ντανκέ (67′ Μκρτσιάν), Λαμπρίδης, Βενάρδος (42′ λ.τρ. Παπουτσογιαννόπουλος), Ζαχαρός (67′ Δούμας), Καλλέργης (67′ Φιλιμέγκας), Μαρινάκης, Νιτσάκης, Κυριαζής, Φράγκος (36′ λ.τρ. Τασιούλης).

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Τάτσης): Κότσαρης, Οντόνε (72′ Κρητικός), Ντομίνγκες, Λούι, Τσελεπίδης, Χαλίμι, Παπαγεωργίου (46′ Πατάπης), Αναστασόπουλος (46′ Ερέρα), Κουάδρα (61′ Κοροβέσης), Καρίμ, Σίγκνεβιτς (46′ Μωραΐτης).