Καμπανιακός για Super League 2, 3-1 την Κοζάνη

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για τον Καμπανιακό κόντρα στην Κοζάνη που φέρνει την ομάδα της Χαλάστρας “φάτσα” με την άνοδο στη Super League 2.

Η ομάδα του Ηλία Σαπάνη επικράτησε με 3-1 των “ερυθρολεύκων” και τους προσπέρασαν στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι 10 βαθμοί αποτελούν σημαντικότατη συγκομιδή την τρέχουσα χρονική περίοδο, αν αναλογιστεί κανείς πως απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε του μίνι πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με σουτ του Καράμπελα από το ύψος του πέναλτι και με αυτό το σκορ (1-0) οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Ο Μανιός “έγραψε” το 2-0 στο 51’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση του Καμπανιακού, με τον Ιγνατίδη μάλιστα να διευρύνει στο 63′ ακόμη περισσότερο το προβάδισμα των γηπεδούχων

Η Κοζάνη, που αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές στο αρχική της σχήμα, κατάφερε να μειώσει με εκπληκτικό γυριστό του Μπακάλη στο 73ο λεπτό, σκορ το οποίο (3-1) ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης): Γιακουμής, Καθάριος Π., Σαρβανίδης, Βοσκόπουλος (58′ Ρακαβίνας), Γιαννόπουλος, Ταΐρης (58′ Μπακούτσης), Καράμπελας, Ντόγος, Πόζογλου (46′ Μανιός), Ξανθόπουλος, Ιγνατίδης (65’Βουτσκίδης)

Κοζάνη (Νίκος Μπαδήμας) : Μπίκος, Παπανικολόπουλος, Λάμπογλου (63′ Μαραγκός), Γιαλαμίδης, Πάτας, Παπαδόπουλος (46′ Κανούλας), Μπίντσης (55′ λ.τ. Αποστολίδης), Τσώτσος, Καραγιάννης, Παπαργυρίου (46′ Μπακάλης), Τσαπακίδης (34′ λ.τ. Βοριαζίδης)