Όλο και πιο κοντά στο όνειρο ο Αιολικός, “χρυσό” γκολ στο 90+1′ ο Μακρής!

Έξαλλοι πανηγυρισμοί αμέσως μετά το τέλος του ματς στη Λευκάδα!

Ο Αιολικός είχε μόλις πάρει μια μεγάλη νίκη κόντρα στον τοπικό Τηλυκράτη και με τους 10 βαθμούς (όσους και ο Καμπανιακός) βλέπει ακόμη πιο…καθαρό τον δρόμο για τη Super League 2.

Η ομάδα της Μυτιλήνης κατάφερε να φύγει αλώβητη από μια δύσκολη έδρα, κόντρα στο συγκρότημα του Ανδρέα Παντζιαρά που μπήκε αποφασισμένο στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μακρής ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους, καθώς με δύο δικά του γκολ «καθάρισε» τη νίκη και μάλιστα ήταν αυτός που ως “από μηχανής Θεός” πέτυχε το 2-1 στο 90+1′.

Ο ίδιος άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό και ο Τακίδης ισοφάρισε στο 59’ με κεφαλιά.

Στο ματς υπήρξε ένταση στο 84’, μετά από μαρκάρισμα που έγινε η αφορμή να ξεκινήσουν αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. Ο Τηλυκράτης συνέχισε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τόσκα και ο Μακρής «χτύπησε» ξανά στο 90’, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης, που ίσως αποδειχτεί “χρυσό”.

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς) : Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος (46’ Εντουάρντο), Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Περιστέρης, Τεγούσης, Γκουντρουμπής, Ζδράβος, Νιφορόπουλος (79’Κατσής)

Αιολικός (Δημήτρης Παπασπύρου) : Πιττάτζιης, Ποτουρίδης, Νάστος, Γκανσιέρ, Αρναούτογλου (90+5’ Μωραΐτης), Αντωνίου (74’ Δερμιτζάκης), Στεφάνοβιτς, Κανελλόπουλος, Ντινιωτάκης, Μακρής, Πλατέλλας (82‘Άνθης)